Laastaria päälle?

sahira

Suhteemme kesti 4v.3kk. ja erosta nyt 1 1/2 viikkoa.. Hirveän pahalta ei tunnu, tämä ero oli odotettavissa olosuhteiden vuoksi.. vieno toivo elää, että joskus kohtaamme uudelleen.. rakastan häntä yhä..

On vain niin kovin yksinäinen tunne.. kaipaan miehen läheisyyttä, kosketusta, puhekumppania.
Kannattaako hankkia ns. laastarisuhde tai yhdenillansuhde, vai haavoittaako tuollainen vain lisää? Vähän egobuustausta samalla.. alakuloinen olen.. ja yksinäinen..

3

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pink

      Sama täällä.. Erosta on nyt kaksi viikkoa, mies jätti tuosta noin vaan,ilman hyvää syytä ja nyt inhoaa minua ja on ilkeä. Mutta minä vain rakastan ja muistelen hyviä asioita.. Hän on löytänyt uuden, 5vuotta nuoremman, paikkaamaan omia haavoja. Tiedän että hän käyttää sitä tyttöä vain hyväksi että on vain jotain muuta ajateltavaa ettei vain anna periksi ja palaa minun luo takaisin.
      Sen vuoksi ajattelin että etsin itsekkin jonkun yhdenillan suhteen paikkaamaan haavoja ja tietty hieman kostoksikin (jos hän tulisi vaikka sitten takaisin). Uuteen suhteeseen en ole valmis joten yhdenillan tunteeton juttu on nyt paikallaan.

      • Sepe

        missään tilanteessa "tunteettomia suhteita", ei itsen vuoksi eikä kostoksi. Ei sellaisista ole kuin apua kuin pintaan. Syvällä olevat haavat paranevat paremmin kun antaa niiden hengittää itsensä terveiksi.

        Itse elän samanlaista tilannetta kuin te, arvon naiset, ja silti olen tästä valinnasta vakuuttunut. Koitetaan jaksaa - ystävien avulla!!


      • sahira
        Sepe kirjoitti:

        missään tilanteessa "tunteettomia suhteita", ei itsen vuoksi eikä kostoksi. Ei sellaisista ole kuin apua kuin pintaan. Syvällä olevat haavat paranevat paremmin kun antaa niiden hengittää itsensä terveiksi.

        Itse elän samanlaista tilannetta kuin te, arvon naiset, ja silti olen tästä valinnasta vakuuttunut. Koitetaan jaksaa - ystävien avulla!!

        Olen sopinut sokkotreffit perjantaille.. noh, aina on kiva tavata uusia ihmisiä. Koitan pitää särkyneen sydämeni erossa tästä. Otan tämän ihan rennosti.. en odota uutta prinssi rohkeaa pelastamaan minua .. ainakaan vielä..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9154
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      373
      7897
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      160
      5600
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2341
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2085
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1734
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1673
    8. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1419
    9. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      438
      1355
    10. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      1243
    Aihe