Jos ei kuuteen mennessä tule niin ei tarvi tullakkaan. Koti-lappia tuskin moni kaipaakaan mutta lappariin ehti tottua postin aikana
Eipä tule taas lehteä keskustaan
dfghjklkjh
20362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
oota vielä vähän,on aamukahvi kesken.
Mitä helkkaria täällä kärtyät ota suoraan yhteys Manuun.
On aivan paikallaan että laajemmin keskustellaan ongelmasta. Maksavana ilmoittajana olisin tilanteesta aikalailla huolissaan.
Toisekseen, viime syksynä yritin soittaa jakelupäivystykseen nelisen tuntia jonka jälkeen laitoin sähköpostia. Sähköpostiin vastattiin muutaman päivän viiveellä.
Näin on! Ei tuu, ei oo Koti-Lappia! Oisko iltapäiväkahvi aikaan?
onkohan jakja ollut pikkulauantain vietossa ;=)
Lapin Kansa tuli tänä aamuna klo 4.20. Koti-Lappi tulee varmaan päiväpostissa. Parempi olis siirtääkin se päiväjakeluun niin ei hidastuisi torstaiaamun lehdenjako.
Kyllä minä tykkään, että klo 5.00 aamukahvin kanssa saisi lukea saman päivän lehden.
Ja valittakaa ihmeessä sinne jakelupäivystykseen. Kun aikanne valitatte saatte hyvitystä Lapin Kansan tilausjaksoista.
Turha on marista ettei jakajat jaa lehtiä, jos lehtiä ei tule niin, eivän jakajat voi niitä taikoa. Koitappa hypätä jakajan rooliin ja lähteä pakkaseen ja tuiskuun muutaman jakajan voimin. Lehdet saattaa olla myöhässä tai ei tule ollenkaan ja täällä tyhjää maristaan ettei lehdet tule aamukahville. Tänne ainaskin on lehdet tulleet ja oltu tyytyväisiä. Jos joku sairastuu, niin toinen paikkaa ja hoitaa useamman hommat, niinkuin useimmassa työpaikassa. Inhimillisiä erehdysiä voi sattua jokaiselle kun hopuissaan hoitaa töitä jotka ei välttämättä itselle kuulu. On hyvä että muutama jakaja jaksaa vielä tehdä näitä hommia, kun muuta työtä ei ole, mutta voi tulla loppu jakajista jos aina saa nekatiivista palautetta. Tsemppiä jakajille!!!
Turhaa valitta manuun.ei siellä tpahu mittäään niinkuin lapekossaki..ei vastailla puhelimeen
No jo tet pienesttä purnaatte heti aamusta, TAIATTE OLLA NIITÄ PERUSSIITETTYJÄ VASTARANNANKIISKEJÄ
Aaapeeseella tiedettiin, että ei tule enään kuin Lapin-Kansan kestotilaajille. On mennyt yläluokkaiseksi äläski juorulehti.
Niin, olen tässä odotellut "iloista lukupaketti", Koti - Lappai, vaan ei kuulu, joten laulenen: missä kultani luuraatkaan?
Tuokohan päivä posti?
Itkupillejä koko porukka pitäisi Koti-Lappi laittaa maksulliseksi 80€ vuosi.
Sitten voisitte valittaa jos ei tule.
Kun on maksuton tulee tai ei tule, ei auta itkeä.
Meinaatko että ilmoittajat ajattelevat samoin?
viivästymisen syy on kerrottu radiossa
Koti-Lappi voisi uutisoida myös tasapuolisesti. Ei vain samoja asioita. Eräs TUNNETTU henkilö vei tietoa UFO/ avaruus kysymyksestä. --- Mikä oli toimittajan reaktio ? Onko tasapuolinen uutisointi ollut vaaleissakaan? Entä kun oli syntymäpäivä, onko uutisoitu, paljon tuntemattomammista on uutisoitu? En ole Nurmikumpu, mutta hänelle pitää antaa arvoa Kemijärvellä enemmän ystävät!
Vika ei aina ole lehdenjakajissa. Jos painosta ei tule tarpeeksi lehtiä jaettavaksi tai ongelmia painossa, niin on vaikia jakaa joka talouteen jos ei ole lehtiä mitä jakaa. Oliko virhe muuttaa painopaikkaa muualle jos myötään ongelmia saatavuudessa.
ei tänäänkään tullut koti lappi .
ei tänäänkään tullut koti- lappia aamulla klo4 oottelin jakajaa ei näkynyt .
Vitun kitisij'ät t'ääläki. Tyhjää te siellä sängyssä kätisettä, asettukaa työntekijöiden rooliin. HE tekevät vain työnsä, ja eivät voi mitään jos vaikka sattuis kuorma tulemaan myöhässä..kaikki riippuu tuotannosta., ei jakajista, ne tekevät työnsä kunnolla... Ja muutenkin joka vitun asiasta pitää kitissä, tehkää ite jotaki muutaki ku valitatta naapurien tekemisistä saatanan kateelliset paskakasat!!!
ootko noussut perse edellä sängystä vai mitä täällä äriset ;=)