Meillä Ruotsissa insuliini höttää saa ostaa

kalatorilta ja kemikaalioliikkeistä .

Jos on mukana oma astia !
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Käytäntö otettiin käyttöön siinä vaiheessa kun karppaus tuli muotiin.

Ja on siitä hyötyä ollutkin.

Karppaajien elinikää ja terveydentilaa on saatu kohotettua.

Äänestä

Tosin monelta karpilta puuttuu oma astia ja astiabicnes onkin

Suurin puute on 10 , 20 -ja 50 litran astioista . Ruotsin Tukholmassa noussut maan johtavaksi bisnesajatteluksi. Uusia astiatehtaita perustetaan kiihtyvällä vauhdilla.

Äänestä

Mopooni olen kytkenyt peräkärrin jossa on 1000 ltr säiliö.

Äänestä
  • Olen tainnut nähdäkin sinut. Siitä säiliöstähän tulee suoraan tippaletku suoneesi?

    Äänestä

Hei Mattila !

Jaetaanko Suomen leipäjonossa insuliini höttää kansalle ?


Oletko jo itse saanut ?

vastaa pian ! Olen tulossa omin astioin paikalle jos moponi käynnistyy

Äänestä

Olen muuttunut lopetin tupakoinnin ja ryhdyin syömään terveellistä hiivaleipää ja sokerimunnkeja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VP? kirjoitti:

kalatorilta ja kemikaalioliikkeistä .

Jos on mukana oma astia !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu