Reidet

ffffffddddsss

Eli miehet kertokaa mitä se meinaa jos vilkuilette naisen reisiä..? ootteko sillei et hyi miten läskit vai ennemmin katotte hyvällä? Ja millaset on teiän mielestä hyvät reidet?

15

1117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä kääntää pään

      Paksut, voimakkaat, sileäpintaiset ... semoiset kiinnostaa

    • Vonnekurt

      Rakastan rotusääriä, hoikkia ja pitkiä hyvänmuotoisia sääriä, joissa reisien väliin jää aukko. Minihameet ja shortisti ovat uskomattoman hyvännäköisiä kaunissääristen naisten yllä, siinä miehen silmä lepää!

      • piilotane

        EI läskeille säärille !!


      • vfghbnjkm

        meniköhän jollakin vähän ohi jutun pointti, kun aloittaja puhuu reisistä, ei sääristä.


    • jjjjjjjjjjjjj

      Ääritapaukset ei ehkä viehätä niin paljoa. Eli superpulskat ja superlaihat reidet. Tuohon väliin mahtuu paljon hyvää reittä. Parhaimmat on tietysti semmoiset urheilulliset,eli vähän lihasta antamassa muotoa.

      • sfhsgh

        just.. sivusuunnasta hieman kaarevan muotoisen reden saa yleensä jumppaamalla. tämä on todella seksikästä naisessa. takareiteenkin olisi hyvä saada kaareva muoto, muttei se ole niin must kuin etureidessä


    • Pakkokaitvastaa

      Vilkuilu menaa sitä että ei halua sikaa säkissä!

      Reidet on aika tärkeät ja ne näkyy jo vaikka sadanmetrin päähän onko hyvät vai ei.
      Reidet pitää olla suhteessa muuhun kroppaa sopusoinnussa ILMAN että lyhyitä sääriä tarvitsee "pidentää" korkokengillä.
      Jos nainen näyttää korkokengissä sopusuhtaiselta niin hänellä on liian lyhyen jalat, ja jos hän näyttää korkokengissä lyhytselkäiseltä niin silloin on yleensä kroppa sopusuhtainen.
      Lihavat, läskit ja muutenki paksut eivät viehätä. Hoikat joista näkee että harrastaa edes jossin määrin liikuntaa on parhaimmistoa. On tietty täydellisiä reisiä vaikka ei harrastaisi liikuntaa ollenkaan.
      Erityisen tärkeätä on että reisi ja sääri on lähes samanmittainen ja näyttää ilman korkokenkääkin sopusuhtaiselta. Sillä jos sääri on lyhyempi kuin reisi niin näyttää lyhyjalkaiselta ilman niitä niitä korkkareita.

    • muodon wuoksi
    • reisiä..?

      Ja millaset on teiän mielestä hyvät reidet?

      Mulle ne on sellaiset jotka ei kosketa toisiaan, mitä isompi ikkuna sen nätimpi. urheilulliset.
      Korkeushyppääjillä on yleensä nätit.

      • 4tregfdv

        Kuulostaa ihan hevosmieheltä... Sellaset HK:n Sinisen mallisesti olevat koivet, siinäkö tarpeeks ikkunaa?


    • muodon wuoksi
    • kiltti mies.

      En vilkuile reisiä enkä edes naisia, vaikka naiset kulkis alasti.

    • ManseGainer
      • Anonyymi

        Kyllä parasta on lyhyt tyttö millä hieman tuhtiutta,ei mikään läski mutta ei luuviulukaan,on aikamoinen pakkaus kiimanen ja äkkiä menee vaikka miten päin!


    • Anonyymi

      Reisien väliinhän se miehen mieli pyrkii. Siksi niitä katselen. Lopulta vaikea verrata erinäköisiä keskenään. Kaikki kiinnostaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2738
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      11
      1805
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1719
    4. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      52
      1655
    5. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      119
      1643
    6. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      1593
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      70
      1429
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1235
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1168
    10. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1117
    Aihe