Easy Sweet vartalosokerin käyttö?

sokerihirviö

Onko kokemuksia? Kokeilin ensin itse tehdä sokeriseosta ja sillä sokeroida, mutta sokeri tarttuu koko ajan ihan liikaa. Sama homma Easy Sweet vartalosokerin kanssa. Olen katsonut opetusvideot http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=mW57yVIPkxE ja http://www.youtube.com/watch?v=mYx1YTXkUYQ, mutta en onnistu kuitenkaan. Jaloista sain jotakuinkin karvat pois, mutta kainaloihin sokeriseos vain tarttui kuten myös sormiin.

Kun katsoo noita opetusvideoita, niin niissä lämmitettyä sokeriseosta otetaan purkista, eikä se ollenkaan näytä tarttuvan sormiin. Kun itse otan lämmitettyä sokeriseosta sormiin, niin se tarttuu koko ajan sormiin enkä saa siitä samanlaista kiinteän näköistä könttiä kuin opetusvideossa. Olen kokeillut monta kertaa mutta sokeriseos on kuin liisteriä ja tarttuu joka paikkaan. Laitoin iholle talkkia, mutta eipä tuosta juuri mitään apua ollut.

Onko kellään mitään vinkkiä, miten onnistun tuon sokeriseoksen kanssa?

7

1538

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Easy Sweet

      Hei,
      jos vesi on ollut tosi kuumaa, niin sokeri lämpenee purkin reunoilta enemmän kuin keskeltä. Eli ota silloin sokeria vähän keskemmältä purkkia. Kuten näet että siinä videolla sokeri on aika toffeemaista ja aika jäykkää.
      Voit antaa purkin vähän aikaa jäähtyä, niin sokeri muuttuu hieman jämäkämmäksi ja silloin sitä on helpompi venytellä. Kastele heti alkuun toisen käden sormet, vesi on tärkeää elementti.
      Sokeri ei missään nimessä ole pilalla vaikka se tarttuisikin sormiin. Odota hetken aikaa, että se jäähtyy. Sokeria täytyy oppia käsittelemään.

      Vastaan sinulle maahantuojan ominaisuudessa.

      • aloittelijavielä

        ostin itse tänään tuota easy sweettia ja mietin että onko mahdollista käyttää jotain talkin tilalla intiimialueella vai voiko ilman talkkia vedellä karvoitusta pois?


      • karvaturri.
        aloittelijavielä kirjoitti:

        ostin itse tänään tuota easy sweettia ja mietin että onko mahdollista käyttää jotain talkin tilalla intiimialueella vai voiko ilman talkkia vedellä karvoitusta pois?

        En tiedä, mutta perunajauhoa voisi kokeilla? Kerrohan miten onnistuu Easy Sweetillä ihokarvojen poisto.


    • Shedny

      En tiedä onko vika käyttäjässä vaiko tuotteessa, mutta itse sain Easy Sweetilla aikaiseksi lähinnä vain mustelmia ja tulehtuneita karvatuppeja. :(

      • sokerihirviö

        Neuvoissakin mainitaan, että tuo on tekniikkalaji, joka on tullut huomattua. Vaatii runsaasti harjoittelua...


    • ...

      Kokeilin ja opettelin kuukausia monta kertaa vkossa: tuloksena mustelmia, karvat eivät lähteneet. Kusetusta koko juttu, ehkä ammattilainen osaa, en tiedä.

    • sokerihirviö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      190
      9569
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      30
      4331
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      102
      3891
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      95
      3789
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      198
      3247
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2805
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1337
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      63
      1260
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1134
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1131
    Aihe