Easy Sweet vartalosokerin käyttö?

sokerihirviö

Onko kokemuksia? Kokeilin ensin itse tehdä sokeriseosta ja sillä sokeroida, mutta sokeri tarttuu koko ajan ihan liikaa. Sama homma Easy Sweet vartalosokerin kanssa. Olen katsonut opetusvideot http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=mW57yVIPkxE ja http://www.youtube.com/watch?v=mYx1YTXkUYQ, mutta en onnistu kuitenkaan. Jaloista sain jotakuinkin karvat pois, mutta kainaloihin sokeriseos vain tarttui kuten myös sormiin.

Kun katsoo noita opetusvideoita, niin niissä lämmitettyä sokeriseosta otetaan purkista, eikä se ollenkaan näytä tarttuvan sormiin. Kun itse otan lämmitettyä sokeriseosta sormiin, niin se tarttuu koko ajan sormiin enkä saa siitä samanlaista kiinteän näköistä könttiä kuin opetusvideossa. Olen kokeillut monta kertaa mutta sokeriseos on kuin liisteriä ja tarttuu joka paikkaan. Laitoin iholle talkkia, mutta eipä tuosta juuri mitään apua ollut.

Onko kellään mitään vinkkiä, miten onnistun tuon sokeriseoksen kanssa?

7

1606

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Easy Sweet

      Hei,
      jos vesi on ollut tosi kuumaa, niin sokeri lämpenee purkin reunoilta enemmän kuin keskeltä. Eli ota silloin sokeria vähän keskemmältä purkkia. Kuten näet että siinä videolla sokeri on aika toffeemaista ja aika jäykkää.
      Voit antaa purkin vähän aikaa jäähtyä, niin sokeri muuttuu hieman jämäkämmäksi ja silloin sitä on helpompi venytellä. Kastele heti alkuun toisen käden sormet, vesi on tärkeää elementti.
      Sokeri ei missään nimessä ole pilalla vaikka se tarttuisikin sormiin. Odota hetken aikaa, että se jäähtyy. Sokeria täytyy oppia käsittelemään.

      Vastaan sinulle maahantuojan ominaisuudessa.

      • aloittelijavielä

        ostin itse tänään tuota easy sweettia ja mietin että onko mahdollista käyttää jotain talkin tilalla intiimialueella vai voiko ilman talkkia vedellä karvoitusta pois?


      • karvaturri.
        aloittelijavielä kirjoitti:

        ostin itse tänään tuota easy sweettia ja mietin että onko mahdollista käyttää jotain talkin tilalla intiimialueella vai voiko ilman talkkia vedellä karvoitusta pois?

        En tiedä, mutta perunajauhoa voisi kokeilla? Kerrohan miten onnistuu Easy Sweetillä ihokarvojen poisto.


    • Shedny

      En tiedä onko vika käyttäjässä vaiko tuotteessa, mutta itse sain Easy Sweetilla aikaiseksi lähinnä vain mustelmia ja tulehtuneita karvatuppeja. :(

      • sokerihirviö

        Neuvoissakin mainitaan, että tuo on tekniikkalaji, joka on tullut huomattua. Vaatii runsaasti harjoittelua...


    • ...

      Kokeilin ja opettelin kuukausia monta kertaa vkossa: tuloksena mustelmia, karvat eivät lähteneet. Kusetusta koko juttu, ehkä ammattilainen osaa, en tiedä.

    • sokerihirviö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      195
      2777
    2. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      305
      2725
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      47
      2371
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      162
      1445
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      17
      1152
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1126
    7. 57
      822
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      803
    9. 55
      722
    10. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

      Tätä se mun uneni tiesi...
      Ilmajoki
      19
      719
    Aihe