Heitin toimettoman kalevin niskaperseotteella toimistostaan kadulle.
Menin töihin.
Tri.Gintonic
6202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minäkin menen huomenna töihin vaikka minua ei ole mihinkään otettu. Kun kerran käsketään vain mennä töihin niin mennään sitten vaan johonkin vaikka kukaan toimitusjohtaja ei ole huolinut.
Minäkin menin töihin! Heitin lihavan taksikuskin ulos autosta ja lähdin tienaamaan.
Lähdin myös töihin. Menin kadulle ja otin väkisin jokaiselta ohikulkijalta 9,9% mukana olleesta käteisestä rahasta, vähävaraisemmilta vain 6,75%. Tällätavoin osallistun talouden pelastustalkoisiin.
minä kans!!!! kun työkkäri käskee,niin minäpä lapsin lähimpään kapakkaan ja lampsin kassan taakse ja rupesin rahastamaan asiakkaita. Mutta sitä en tajua,et miks yks työntekijä heitti mut niskaperse otteella märkään lumeen,kun töitähän mä vaan tein,niin kuin työkkäri käski? ja huuti vielä jotain poliiseista,en tajua??
Minäkin menin töihin. Ulostin E-flopin johtajanpaikaltaan.
Jokaisella ihmisellä on perse, eli jokaisella on myös mahdollisuus työhön.