Kokemuksia Atriasta? :)

höpsy

Elikkäs pääsin Atrialle Nurmoon kesätöihin makkaratehtaalle. Olisiko jollakin tarkempaa tietoa palkan suuruudesta ja lisistä yms. :) Ja tietenkin saa kertoa vähän, että minkälaisia kokemuksia paikasta on :)

2

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noodle

      Ite olin kesällä 2007 Atrialla Forssassa, ja toivon vain todella että sun kokemuksesi tulee olemaan parempi kuin mun. Ite makkarapuolen hommista en tiedä niinkään, kun makkaratoiminnot tuolloin lähti juuri Forssasta.

      Ikäväkseni esimieheni suosi räikeästi pienehkön työporukkamme muita naistyöntekijöitä ja kesätyöntekijöillä ei tuntunut juuri arvoa olevan työpaikalla. Oman kokoisia työvaatteita ei saanut edes kesätyön ajaksi, piti vain aamulla toivoa että vaatevarastossa olisi tarpeeksi isoja vaatteita jotka ei kummiskaan tippuisi päältä.

      Tauot tais olla 15 min(saatto olla x2) hiukka enempi ruokailuun. Meillä ei ollut työpaikkaruokalaa, mutta taukohuoneeseen tuli melkeinpä päivittäin kakkoslaatusta einestä syötäväksi, meillä esimerkiksi lihapiirakoita oli usein. En oo sen kummemmin tutkinu tehäänkö tuolla Nurmossa muutako makkaraa:) Aluksi oli myös kuumajuoma-automaatit joista sai ilmaseksi, mutta nekin muuttui ajan kanssa maksullisiksi, oisko ollu 10-20 senttiä kuppi.

      Muistaakseni palkka oli jotakuinkin 11-13 euroa/h, en ihan tarkkaan muista mutta kova palkka se oli silloin kun itse vielä eli opintotuella muutoin. En ihan muista olinko työsuhteen alussa jonkin aikaa harjottelijan palkalla vai en, mutta kuitenkin pian sain jo "kakkostason" palkkaa. Ite tein töitä päivävuorossa, ei iltalisiä siis.

    • Atrialle?

      Olisko lisää kokemuksia atrialaisilta Nurmosta? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      156
      5570
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      113
      5367
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5012
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      30
      2953
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2497
    6. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      51
      2327
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2154
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      23
      1838
    9. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      14
      1574
    10. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      10
      1536
    Aihe