Mitenköhän kannattaisi reagoida, kun en halua omistushaluisen ex tyttöystävän kanssa olla missään tekemisissä. Nyt hän lähestyi ihan ystävällisellä tekstarilla.
Itse elän toisessa, hyvässä suhteessa nykyään, ja en halua häntä sotkemaan sitä millään muotoa. Toisaalta en myöskään halua olla töykeä, ja suututtaa häntä.
Onko parempi vain olla vastaamatta viestiin?
Exä lähestyy tekstiviestein
3
469
Vastaukset
- qwqwqwqw
No jos et kerran halua olla missään tekemisissä niin sitten tietenkään et ole. Varmasti sinulla on hyvät syysi noin ajatella, joten varmasti exäkin sen samojen syiden perusteella ymmärtää. Lisäksi kannattaa jutella sen nykyisesi kanssa asiasta ja kysyä myös hänen mielipidettään siitä. Nykyisen selän takana exien kanssa ei tietenkään mitään yhteyttä voi pitää.
- tyhmäpetri
no hyvä luoja, jos teillä ei ole lapsia etkä kerran pettänyt häntä ja lähtenyt salasuhteeseen ja siksi livennyt isän roolista,niin älä pidä yhteyttä.Jos taas elastusmaksut on maksamatta,kuten mun ex-ukolla kaksi vuotta toisesta lapsesta uupuu kaikki maksut,niin soittele vaan.Lopulta sitten käräjille.
- sotke
ootko vajakki kun sitä täältä kysyt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1275715
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3952499- 1312410
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv42042- 56976
- 10972
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍8952- 51872
- 76795
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101765