Tää varmaan kuulostaa trollilta, mutta kun on totta...
Mulla on aina parisuhteissa mustasukkasuutta siitä kun nainen menee ystäväporukalla baariin.
Mä olen nähnyt sen sadat kerrat, että varatut naiset sortuvat humalassa pettämään.
Mä en halua kerskua tällä, vaan kerron niin ku asia meni:
Mulla tuli ero viimeviikolla(oma vika, joo) ja kiukuspäissäni halusin todistaa itelleni, et oon oikeessa. Jostain syystä vetoan naisiin ja halusin kokeilla onnistuisinko pokaamaan hyvännäkösen naisihmisen.
Lopputulos:
pokaus onnistui ja nainen kinui koko yön seksiä. En antanut koska sitä olis vaan kaduttanu aamulla.
En oo ihmeen näkönen, normipitunen, mutta karismasta löytyy.
Et sellanen pikku tutkimus tuli tehtyä, mitä naiset mieltä?
Kaikki varmaan vastaa et, "MINÄ en kyllä lähtis... ".
Kyllä sä lähtisit.
Naiset on helppoja.
26
420
Vastaukset
- Ja sit sä heräsit
No ei ole mitään miehiä vastaan, hyvän tyypin kans lähtisin koska vaan ja mihin vaan, mut sunkaltaisen niuhon kans ens lähtis ikinä mihinkään.
172 cm ja psyykeongelmainen itkijä, todellakin ei kiitos.- :-(
Onhan sitä mustasukkaisuutta, jos itsetunto on noin heikko.
Pitää olla tunne että minä olen ok ja sinä olet ok. Silloin ei tarvitse miettiä, mitä toinen tekee kun on poissa näkyvistä. Muuten pieni epätietoisuus vaivaa koko ajan.
Mistähän sitä itseluottamusta näille äidin mussukoille saisi? Sitä kun ei voi tilata netistä eikä ostaa lähimarketista...
- jepjep
:D !
- jepjep
172,5 cm... Tarviiks olla ilkeä? Mä vaan sanoin et noin se menee.
- Pikku nösserö
Kokemusmaailmasi on niiiiin suppea.
- jepjep
En lähe nyt inttämään, mut näin oon sen nähny ja tota mieltä olen.
Eikä tosiaan ollu tarkotus tulla leveilemään. - Mutta mutta
Naiset saa melkein aina seksiä, jos yrittää. Miehet saa joskus seksiä, jos yrittää. Näin se vaan on.
Lyhyistä tykkään, toki pitkistäkin, mutta lyhyet on vaan sängyssä niin ihanan notkeita.
Mikset antanut sille naiselle?
"Kun nainen menee ystäväporukalla baariin" mitä sitten sanot naisesta joka käy siellä yksin? - waha
Juu u, noinhan se on. Kaikki naiset ovat katalia huoria ja pettävät heti kun vaan tulee mahdollisuus. Aloittajan kannattaa jatkossa seurustella vaan miesten kanssa :)
- jepjep
En mä ihan noin sanonu ja kun mä tykkään teistä silti. :)
- Naimissa, nam!
No minä en lähtisi ja on aivan yksi hailee uskotko vai et.
Minulla ei ole tarvetta yhden yön suhteisiin eikä kiinnostustakaan. TUtkimuksesi otos on surkean, ellei naurettavan, pieni, joten ei ehkä kannata sen perusteella kovin laajoja johtopäätöksiä tehdä. Mutta ei taida sinulla muutoinkaan olla edelltytyksen isompiin tulkintoihin kunnossa, hehe - jepjep
Sanoinhan et oon nähny sitä tapahtuvan useita ja taas useita kertoja, en nyt kerro miten usein itse tehnyt. Suhteessa ollessa en tollasia juttua ite tee. Mut joo, oon siis kaikinpuolin normaali(a ankeempi) yksilö, et jos se multakin onnistuu, nii mites ku tulee se Brad Pitt(tai joku sellanen kelle olis selvänäkin vaikea sanoa ei)?
Eikä toi teidän kuittailu/kiukuttelu nyt kyllä edistä ketjun idistä ollenkaan.
Don´t kill the messenger, tai jotain...- aristokatti.
naiset kyllä saavat niin paljon niitä ehdotuksia, ettei tee tiukkaa kieltäytyminen. jopa ajallisesti ja fyysisesti mahdotonta olisi auttaa onneen kaikki kyselijät. ja kun jatkuvasti tuputetan, ei tee mielikään.
ehkä liikut vaan väärässä seurassa, itse en ole tuollaiseen ilmiöön törmännyt. - Yllätyskö?
Onko sinusta isokin yllätys, että baarista irtoaa seksiseuraa? Koetapa seuraavaksi vaikka pankkiautomaattijonossa, koulussa, työpaikallasi tai lähikaupassa ja tule sitten kehumaan, kuinka helppoa oli.
- jepjep
Ehkä eka viestini oli vähän sekava, eli kyse oli just siitä että oikeenlaisen vonkauksen tulos on et humalassa oleva varattukkin nainen sortuu.
Toi mun testikappale(nyt sanoin ilkeästi) puhu mulle miehestään pitkin iltaa, jopa sen aikana kun vonkas oli että kun, "ei sais... Haluun panna!"
Toki myönnän et ei tota ole kiveenkirjotettu. Ehkä on naisia jotka pystyvät kieltäytymään.- Yllätyskö?
Taisit osua juuri oikeaan paikkaan, kun rouva oli riidellyt kotona ja lähti tyttöjen kanssa tuulettumaan ja ajatteli siinä sivussa vähän kostaa.
Jos baari vaikka olisi ihan tupaten täynnä seksiseuraa etsiviä naisia, ei sinun kannata ruveta yleistämään naisista yhtään mitään. Sen toki voit sanoa, että tuossa baarissa yleisesti ottaen oli helppo saada seksiseuraa.
- Lucrezia*
Yleistys on aina yleistys. Se nyt tuntuu vähän hölmöltä ("kaikki miehet on sitä ja tätä ja kaikki naiset on ainakin just sitä"). Siellä teikän suunnalla on sitten aika tyytymättömiä leidejä?
- 4+5
..niin ei voi tietysti koskaan sanoa että en koskaan.. Kun en ole vielä tavannut sellaista miesten ylijumalaa jonka edessä olisin haluineni täysin voimaton ;)
- lottamari<3
Eikö sinne baariin mennä joko pokaamaan joku tai vaan pitämään hauskaa. Sinun testilläsi ei ole mitään väliä, eikä se kerro naisten helppoudesta mitään. Olit vaan tyrkyllä ja ne naiset, jotka munaa oli tullut hakemaan näki, että sinulta sitä saa. Samalla tavalla se toimii toisinkin päin..Ole tyrkyllä niin varmasti olet helppo..Helppoa kuin mikä. Sitä paitsi känni ämmiltä nyt heruu aina.
Voi taivas, että olet tyhmä. - jepjep
lottamari
- Lucrezia*
Tuota en kyllä jotenkin vain osaa uskoa. Mutta kuten aikaisemmin jo sanoin, mahtaa olla tyytymättömiä leidejä siellä suunnalla. Olettaisin kuitenkin että kapakoissa olevat naisihmiset, siinä missä miesihmiset ovat joko ihan vain kavereiden kanssa viettämässä iltaa ilman sen kummempaa, tai sitten etsimässä seuraa/tulemassa isketyiksi. You know, markkina-arvot, haluttavuus vaikka parisuhteessa ja sitärataa. Petturit ovat pettureita, onhan täälläkin uskottomuudelle oma osastonsa, mutta ei sitä kehtaisi mennä yleistämään niin jyrkästi.
En menisi sanomaan että KAIKKI varatut naiset ja miehet, jotka käyvät baarissa ilman kumppaniaan olisivat instant pettämässä tai iskettävissä. Mutta ehkäpä suurin osa ovat tällaisia ihmisiä, jokuhan heitä yhdistää.
- lifemocker
jaa minulla ei ole
- yleistäjät=idioottej
Kumppaniaan pettävät, niin naiset kuin miehetkin, on ihan alinta saastaa, känniin on turha vedota kun menee ihan omakätisesti ryssimään suhteensa. Ei ne housut vahingossa jalasta lähde.
Kävin tuossa viime viikonloppuna vääntöä kolmen miespuolisen kaverin kanssa aiheesta. He sanoivat että antaisivat naiselleen anteeksi yhden pettämiskerran, jos se olisi pelkkää seksiä eikä olisi tunteita mukana. Ja sanoivat nimenomaan että antaisivat anteeksi mutta eivät unohtaisi. No ei se silloin ole anteeksiannettu ja asia selvästi vaivaisi aivan h*lvetisti, joten miten ihmeessä se siis muka olisi annettu anteeksi.
Itseäni on pariin otteeseen seurustelukumppanit pettäneet vaikka seksiä oli kotonakin tarjolla - ilmeisesti uutuudenviehätys vei uskollisuudesta voiton. Koska tiedän miten hirveältä tuntuu kuulla rakkaansa käyneen vieraissa, en voisi koskaan tehdä moista p*skaa temppua miehelleni.
Kun jotkut epäkypsät pettävät kumppaneitaan, ei se vielä riitä perusteeksi syytellä kaikkia naisia/ miehiä samanlaisesta ajatusmallista. Toisille meistä rakkaus oikeasti merkitseekin jotain. - kullukallu
naiset taitaa siis todellakin olla huoria
- northpole213
Huoriahan ne naiset on
- jepjep
OK.... Eihän se loppupeleissä auta muu kun uskoa et voi luottaa.
Se vaan on just kun parisuhdekkin on sellasta vuoristorataa ja jos se "auervaara" sattuu väärään aikaan nii pettämistä saattaa tapahtua.
Kyllä mä toki sen myönnän, et voi olla rakkaussuhteita missä näin ei vaan voi käydä... Ihmisillä on silti se heikko kohta... Ja täydellisis olosuhteissa niitä vahinko sattuu.
Ehkä vähän turha tää ketju jo senkin takia, et näin voi käydä miehille tai naisille. Ja tunnustan olin vähän syvissävesissä kun otsikon tein... Nyt vielä enempi, mut kiukku muuttunu hyväksyntään.
Kuhan avauduin... Kiitti ja moi. - 23v..
No, minä en käy baareissa enkä juo alkoholia ollenkaan.
Enkä myöskään pettäisi rakasta poikaystävääni :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1345432Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella313892No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452490Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv392067- 241833
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv251739- 411660
- 511621
- 301574
- 401536