Olisi työharjoittelupaikan haastattelu tiedossa, ja etäisyyden ollessa tällä hetkellä liian suuri en onnistu kasvokkain tapaamaan, joten työnantaja ehdotti videohaastattelua. Hän ilmoitti pelkän ISDN-numeron ja PIN-koodin, mutta minulla ei ole mitään hajua, millä ja millä tavalla minun on nyt yhteys otettava. Kysyisin muuten suoraan työnantajalta, mutta on vähän myöhäinen ajankohta soittaa keskellä yötä. Tarvitsenko Skypen vai jonkun erillisen laitteen tai ohjelman videohaastattelun tekemiseksi vai onnistuisiko puhelimella? Asian toiminta vaikuttaa itsestäänselvyydeltä, mutta itsellä ei ole mitään hajua miten homma toimii... Olisiko vinkkejä?
Miten videohaastattelun yhteys?
tietämätönopiskelija
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hei !
Ainut millä voit soittaa tuon videopuhelun, on matkapuhelin, sillä tuskin omaat kaupallista videoneuvottelulaitteistoa (ISDN-sovitinta)
Nokialaisella onnistuu esim:
http://www.nokia.com/fi-fi/tuki/tuote/c6-00/kaytto-opas/?action=onlineuserguidepagechange&pFile=GUID-36EF7BA6-FB2A-42C4-9050-EA82DAB8E6DD_FILE001.html