Miksi läskit syöpöt luulevat ansaitsevansa samantasoisia miehiä kuin itsestään huolta pitävät atleettiset naiset?
Eihän lihavuudelle ole mitään syytä sehän on vain jokaisen oma valinta kuinka paljon sitä siideriä kittaa ja ruokaa mättää.
Miksi läskit naiset luulevat ansaitsevansa miestä?
8
337
Vastaukset
- Bansku75
Vaikka "Ansku24" onkin katkera mies, niin tässä ehkä on pientä salajuonen poikasta aistittavissa.
Eli, kun tasa-arvo on saavutettu niin naiset ovat tajunneet että olemalla ronkeleita he saavat paljon voimakkaammat halut omaavat miehet puutteeseen ja siten puutteessa tyytymään vaikka vähän vaatimustasoaan alempiin naisiin kunhan nyt saavat jotain.
Eli naiset hyödyntävät nyt seksuaalista valtaansa kunnolla; yhteisesti kiristämällä miehiä saadaan komistukset hämilleen ja miehet tyytvät vaikeassa tilanteessa siihen mitä saavat. Toki tässä se ongelma, että jos yksi pullukka saa taktiikalla komean miehen, haluavat muutkin kaveripullukat samaa mutta tuloksena helposti yksinäisiä pullasydämiä pikku yksiöissä Helsingissä...
Mies voi tarkistaa teorian helposti käymällä ulkomailla eri kohteissa - mitä vähemmän tasa-arvoa ja taloudellista riippumattomuutta yhteiskunnassa, sitä paremmannäköisiä naisia siitä maasta hän voi iskeä pienemmällä vaivalla.- she's my toy girl
Höh, se että kehitysmaissa vallitsee markkina-arvon vääristymä - joka muuten pitää paikkansa paitsi miespuolisten kaveripullukoiden, myös naispuolisten kaveripullukoiden suhteen - on vain surullista. Mutta tilanteen hyödyntämiseen perustuva rakkaus ei olekaan aitoa, ainakaan toiseen suuntaan.
- Bansku75
she's my toy girl kirjoitti:
Höh, se että kehitysmaissa vallitsee markkina-arvon vääristymä - joka muuten pitää paikkansa paitsi miespuolisten kaveripullukoiden, myös naispuolisten kaveripullukoiden suhteen - on vain surullista. Mutta tilanteen hyödyntämiseen perustuva rakkaus ei olekaan aitoa, ainakaan toiseen suuntaan.
Pahoittelen, en tarkoittanut että köyhyyden luoma epätasa-arvo on hyvä asia, tai järjestettyjen avioliittojen tms. Onnellisuus ja tasa-arvo on tärkeintä.
Epäilen kuitenkin, että kumpikin sukupuoli pyrkii aina itselleen edullisimpaan vaihtoehtoon, miehet ovat fyysisten ominaisuuksien siivittäminä pitkin historiaa pitäneet pientä yliotetta mutta turha ajatella että naiset eivät pyrkisi saamaan yliotetta jos se vain on mahdollista.
Eli sukupuolten välillä tulee olemaan jatkuva kamppailu, ehkä nyt elämme jonkinlaisessa balanssissa (joka joitain miehiä tietysti kismittää, koska muutama vuosikymmen sitten heillä olisi ollut yliote).
- sisic
Mitä tekemistä lihavuudella on sen kanssa, millaiset kriteerit ihminen asettaa kumppanille/suhteelle?
Kukaan ei luule mitään, jokaisella vaan on omat reunaehtonsa.- nnnnnnnnnnn
Aivan. Ei minun tarvitse ottaa ihan mitä tahansa paskiaista vain siksi että olen ylipainoinen. En ole minkäänkokoisena yleensäkään tavoitellut ulkonäöllisesti kuuta taivaalta, kunhan nyt on siisti ja jotensakin minun silmissäni miehekäs. Muut ominaisuudet sitten ovat ne, jotka tsekkaan. Kovin atleetit miehet eivät yleensä täytä toiveitani miehestä. Puhumattakaan siitä että mitään atleettityyppejä nyt yleensä edes näy missään kovin pilvin pimein. :D
- 4w56jj
Normaali ihminen haluaa aina parasta. Ei sillä ole väliä mitä itse on.
Sehän se vasta erikoista olisi jos jonkun ihanne olisi syömishäiriöinen tai köyhä kumppani yms.
Itse atleettisena miehenä en oleta että nainen on samanlainen, kunhan on tervepäinen ja muita kunnioittava sekä omiin silmiin kaunis.
Aloituksen perusteella täytät nolla kohtaa noista kolmesta.- Dino Rex
Juuri näin. Ei lihavat miehet katso juuri sen enempää mitään läskipornoa, eikä vanhat miehet vanhuspornoa. Eri asia sitten on, että jossain vaiheessa monien on pakko alentaa standardeja. Mutta ei sitä kumppaninetsintää kannata todellakaan aloittaa niin, että "tolle mä nyt ainakin kelpaan", vaan kokeilee ensin sitä parasta ja siitä sitten alaspäin pikkuhiljaa, niin se oma taso löytyy.
Ai miksikö? No tuskin kukaan haluaa kumppania, joka lähtee "kunhan nyt jonkun sais"-asenteella liikkeelle.
- sekuvaaaan
Dino vetäs taas asian ytimeen !!
Sillä erotuksella.. että suosittelen etsimään sitä sopivinta, se ei aina ole likikään se paras, vaan mieluisin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135