Miksi läskit naiset luulevat ansaitsevansa miestä?

Miksi läskit syöpöt luulevat ansaitsevansa samantasoisia miehiä kuin itsestään huolta pitävät atleettiset naiset?
Eihän lihavuudelle ole mitään syytä sehän on vain jokaisen oma valinta kuinka paljon sitä siideriä kittaa ja ruokaa mättää.
8343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vaikka "Ansku24" onkin katkera mies, niin tässä ehkä on pientä salajuonen poikasta aistittavissa.

Eli, kun tasa-arvo on saavutettu niin naiset ovat tajunneet että olemalla ronkeleita he saavat paljon voimakkaammat halut omaavat miehet puutteeseen ja siten puutteessa tyytymään vaikka vähän vaatimustasoaan alempiin naisiin kunhan nyt saavat jotain.

Eli naiset hyödyntävät nyt seksuaalista valtaansa kunnolla; yhteisesti kiristämällä miehiä saadaan komistukset hämilleen ja miehet tyytvät vaikeassa tilanteessa siihen mitä saavat. Toki tässä se ongelma, että jos yksi pullukka saa taktiikalla komean miehen, haluavat muutkin kaveripullukat samaa mutta tuloksena helposti yksinäisiä pullasydämiä pikku yksiöissä Helsingissä...

Mies voi tarkistaa teorian helposti käymällä ulkomailla eri kohteissa - mitä vähemmän tasa-arvoa ja taloudellista riippumattomuutta yhteiskunnassa, sitä paremmannäköisiä naisia siitä maasta hän voi iskeä pienemmällä vaivalla.

Äänestä
  • Höh, se että kehitysmaissa vallitsee markkina-arvon vääristymä - joka muuten pitää paikkansa paitsi miespuolisten kaveripullukoiden, myös naispuolisten kaveripullukoiden suhteen - on vain surullista. Mutta tilanteen hyödyntämiseen perustuva rakkaus ei olekaan aitoa, ainakaan toiseen suuntaan.

    Äänestä

  • she's my toy girl kirjoitti:

    Höh, se että kehitysmaissa vallitsee markkina-arvon vääristymä - joka muuten pitää paikkansa paitsi miespuolisten kaveripullukoiden, myös naispuolisten kaveripullukoiden suhteen - on vain surullista. Mutta tilanteen hyödyntämiseen perustuva rakkaus ei olekaan aitoa, ainakaan toiseen suuntaan.

    Pahoittelen, en tarkoittanut että köyhyyden luoma epätasa-arvo on hyvä asia, tai järjestettyjen avioliittojen tms. Onnellisuus ja tasa-arvo on tärkeintä.

    Epäilen kuitenkin, että kumpikin sukupuoli pyrkii aina itselleen edullisimpaan vaihtoehtoon, miehet ovat fyysisten ominaisuuksien siivittäminä pitkin historiaa pitäneet pientä yliotetta mutta turha ajatella että naiset eivät pyrkisi saamaan yliotetta jos se vain on mahdollista.

    Eli sukupuolten välillä tulee olemaan jatkuva kamppailu, ehkä nyt elämme jonkinlaisessa balanssissa (joka joitain miehiä tietysti kismittää, koska muutama vuosikymmen sitten heillä olisi ollut yliote).

    Äänestä

Mitä tekemistä lihavuudella on sen kanssa, millaiset kriteerit ihminen asettaa kumppanille/suhteelle?

Kukaan ei luule mitään, jokaisella vaan on omat reunaehtonsa.

Äänestä
  • Aivan. Ei minun tarvitse ottaa ihan mitä tahansa paskiaista vain siksi että olen ylipainoinen. En ole minkäänkokoisena yleensäkään tavoitellut ulkonäöllisesti kuuta taivaalta, kunhan nyt on siisti ja jotensakin minun silmissäni miehekäs. Muut ominaisuudet sitten ovat ne, jotka tsekkaan. Kovin atleetit miehet eivät yleensä täytä toiveitani miehestä. Puhumattakaan siitä että mitään atleettityyppejä nyt yleensä edes näy missään kovin pilvin pimein. :D

    Äänestä

Normaali ihminen haluaa aina parasta. Ei sillä ole väliä mitä itse on.

Sehän se vasta erikoista olisi jos jonkun ihanne olisi syömishäiriöinen tai köyhä kumppani yms.

Itse atleettisena miehenä en oleta että nainen on samanlainen, kunhan on tervepäinen ja muita kunnioittava sekä omiin silmiin kaunis.

Aloituksen perusteella täytät nolla kohtaa noista kolmesta.

Äänestä
  • Juuri näin. Ei lihavat miehet katso juuri sen enempää mitään läskipornoa, eikä vanhat miehet vanhuspornoa. Eri asia sitten on, että jossain vaiheessa monien on pakko alentaa standardeja. Mutta ei sitä kumppaninetsintää kannata todellakaan aloittaa niin, että "tolle mä nyt ainakin kelpaan", vaan kokeilee ensin sitä parasta ja siitä sitten alaspäin pikkuhiljaa, niin se oma taso löytyy.

    Ai miksikö? No tuskin kukaan haluaa kumppania, joka lähtee "kunhan nyt jonkun sais"-asenteella liikkeelle.

    Äänestä

Dino vetäs taas asian ytimeen !!

Sillä erotuksella.. että suosittelen etsimään sitä sopivinta, se ei aina ole likikään se paras, vaan mieluisin :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ansku24 kirjoitti:

Miksi läskit syöpöt luulevat ansaitsevansa samantasoisia miehiä kuin itsestään huolta pitävät atleettiset naiset?
Eihän lihavuudelle ole mitään syytä sehän on vain jokaisen oma valinta kuinka paljon sitä siideriä kittaa ja ruokaa mättää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu