Eli ongelmani on tämmöinen:) Tutustuin yhteen ihanaan poikaan ja tapasimme aina sattumalta silloin tällöin. Rakastuin häneen todella paljon! Juttelimme ja kerran hän jopa halasi minua. No sitten eron hetki koitti, ja luulin että selviytyisin siitä helposti, mutta toisin kävi kaipaan häntä joka ikinen päivä. Kirjoittaminen vähän auttaa. Tiedän siitä ettei hän ole kiinnostunut, koska hän ei kysynyt edes nimeäni, etunimen hän tietää. Minä tiedän hänen nimensä, mutten osoitettakaan. Kaipuu on aivan valtava joka ikinen hetki, ja tuntuu etten kohta enää selviydy tästä. Miten olette selvinneet tämmöisestä täysin yksipuolisesta rakkaudesta? Tiedän että tämä kuulostaa aivan naurettavalta, mutta minulle todelllinen ongelma. Joudun pakon edessä käymään paikassa jossa aina tapasimme ja ne hetket ovat yhtä piinaa. Kaikki muistot palaavat mieleen. Onko kenellekään muulle käynyt tämmöistä?:(
Erikoinen ongelma
naurettavako...
1120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Voi kyllä, on käynyt monta kertaa. Jos ei ole mahiksia ihastuksen kohteeseen, niin nauti ja haaveile sydämesi kyllyydestä... Itse olen aina saanut näistä tosi paljon potkua ja motivaatiota muuhunkin elämään, esim kuntoiluun ja muuhun itsestään huolehtimiseen. Ihastuminen on ikäänkuin positiivisen energian lähde.
Haaveilussa ei ole mitään pahaa, nauti siitä, aika kyllä haalistaa voimakkaimmat tunteet!
Jos haluat tosissasi yrittää sitä kundia, kaiva jostain tietoja, löydät niitä nykyaikana jos kerran tiedät nimenkin. Ja heität verkot veteen, ei kai ole mitään menetettävääkään?
Lohdutukseksi voin sanoa, että näitähän tulee sitten elämän varrella etteesi uusia, ihan satavarmasti!