Täällä Varsinais-Suomessa normihinta 5e. Yhdellä järkkärillä nyt noussut 6 euroon. Auts, ketuttaa.
Minkä verran sinä, aktiivinen kuntosuunnistaja, olisit valmis maksamaan kuntosuunnistuskerrasta?
Kipurajahinta kuntorasteille
4
375
Vastaukset
- Tarkka Markka
Etelä-Suomessa naiset (ja miehetkin) maksavat yhdestä kuntosalikerrasta jopa 20 €. 5-6 € ei ole paha suunnistusillasta. Ja jäsenethän saavat käsittääkseni roiman alennuksen eli kannattaa liittyä seuraan, jos suunnistaa enemmän.
Mieti mikä duuni suunnitella ja merkata useita ratoja, painattaa kartat jne. - RastiPasi
No aika heikkotasoisia ratoja ja karttoja Varsinais-Suomen kuntorasteilla usein on.
- Suunta06
Keski-pohjanmaalla on hinnaksi vakiintunut 4€. Edullisuuden on huomattu vaikuttavan harrastaja-/kävijämääriin todella positiivisesti.
- PahaRasti
Pohjanmaalla hyvällä seuralla(=ihan ok ratoja tarjolla haastavuudelta) (pora) maksu 3 e. Toki maastot vuosittain samat.
HS:llä heikoin hinta-laatu suhde. Monta kertaa vuodessa pirkkola, paloheinä polkujuoksua. Lisäksi jengiä niin paljon, ettei tarvi suunnistaa, koska selän välttely on mahdotonta. Koko ajan joku painattaa ohi tai rastin ympäristö kuhisee väkeä niin, ettei tarvitse haeskella.
Tuskin kuitenkaa hinta karsii osallistujia, 6-12 e/vko ei ole kummoinen summa. Ongelmallisinta on pk-seudulla rastien perässä ajelu, jos siis ei halua mennä massapolkujuoksemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991957
- 711706
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91421- 751098
- 811040
- 951019
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.261004Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954