Heppa prkle!

Olin lenkillä hevospolulla. Kesken matkan oli kaameat tortut keskellä uraa. Hevonen kakkinut. Voi ei sentään. Sykkeeni nousi 89% maksimista. Koko edellisen viikon vaivannut anemia ja ylikunto sekä kipeät akillesjäänteet pahenivat. Tuossa vaiheessa olin juossut marat 4.15, 4.32, 2.34 ja 1.55. Vastaavat tasot 143, 143, 155 ja 201. Eikö jumala voisi armahtaa edes tällaista supersankaria ja antaa heppojen kakkia muualla? Pliis.
8107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tyypillistä touhua välinpitämättömiltä hevosenomistajilta!

Äänestä

Mistä tiedät että hevonen on syyllinen? Saattoihan se olla vaikka joku juoksija jolla oli iskenyt paskahätä kesken lenkin ja joka oli kiireessä päästänyt lastin keskelle polkua.

Äänestä

siis säikähditkö niin paljon yhtä paskakasaa, että sykkeesi nousi pilviin?

Äänestä

siis säikähditkö yhtä paskakasaa niin paljon, että sykkeesi pomppasi pilviin?

Äänestä

siis oonko vähän leija, joka sanoo saman asian, mutta muuttaa sanajärjestystä :'D

Äänestä

MÄ en korjaa hevosenpaskoja, MÄ en korjaa koiranpaskoja, MÄ olen telakalla

Äänestä

No vois!Meilläpäin sama ogelma.Ratsastajilla niin painavat pyllyt etteivät kehtaa nousta selästä(hepan) ja potkaista läjää tieltä pois.Hevostelijoilla on vain oikeuksia meillä muilla velvollisuuksia.Lievästi minunki sykkeet tuosta asiasta nousee,mutta ajattele ne kannattaa ittiään mutta minä jaksan ihan ite!

Äänestä

Menit lenkille hevospolulle ja säikähdit kun siellä oli hevosen paskaa??? Mitä vitt**

Mitäpä jos jatkossa pysyisit ihan pururadoilla, niin ei tarvitsisi tuollaista säikkyä. Hevospoluilla kun vastaan voi jotain huomattavasti vaarallisempaakin kuin paskakasa. Nimittäin täyttä vauhtia laukkaava hevonen. Ymmärrätkö minkälaisen vaaratilanteen aiheutat lähtemällä hyppimään jonnekin hevospoluille?

Niin ja juoksija olen itsekin, enkä ratsastaja. Mutta kyllä minulla on sen verran tolkkua päässä, että en lähde hevospoluille juoksemaan ja sitten ala vielä urputtamaan jostain hevosen paskasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


marmatan kirjoitti:

Olin lenkillä hevospolulla. Kesken matkan oli kaameat tortut keskellä uraa. Hevonen kakkinut. Voi ei sentään. Sykkeeni nousi 89% maksimista. Koko edellisen viikon vaivannut anemia ja ylikunto sekä kipeät akillesjäänteet pahenivat. Tuossa vaiheessa olin juossut marat 4.15, 4.32, 2.34 ja 1.55. Vastaavat tasot 143, 143, 155 ja 201. Eikö jumala voisi armahtaa edes tällaista supersankaria ja antaa heppojen kakkia muualla? Pliis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu