imodiumia

Mä otan imodiumia aina lenkkiä edeltävänä päivänä. Maratoonille sit alotan ton kuurin 2-3pvää aiemmin
384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä vinkki jos kärsii ripulista mikä on juoksijoille varsinainen riesa.

Äänestä

Ulrakävelijöille hyvinkin tuttu rohto tämä imodium. Suosittelen kaikille vähänkin pitempiä matkoja juokseville.
Siinä saa sitten aineksia ultrarapsaan, kun voi siihen kohtaan . missä kuvataan vatsan ongelmia mm oksentelua ja kakallakäyntiä. Hyvä lisä rapsan huipentumakohtien mm taivaallisen väsymyksen ja epätoivon tuntien kuvausen höysteenä.

Äänestä

Hyvä vinkki, kiitos!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kakkaa housus kirjoitti:

Mä otan imodiumia aina lenkkiä edeltävänä päivänä. Maratoonille sit alotan ton kuurin 2-3pvää aiemmin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu