Taas täytyy aloittaa työviikko. Maha sekas ja kipeenä, muutenkaan en sinne haluais mennä! Viime viikolla olin jo pois sieltä kun en halunnu vaan mennä..
Huom, kyseessä siis työharjoittelu.
Eiii, taas töihin :(
12
2272
Vastaukset
- juu
oikea asenne.
- Pena
Voi voi ottaakopäähän kun joutuu jotain tekemään elämänsä eteen. Muista nyt opiskella ahkerasti niin saatat saada jonkun hyvän suojatyöpaikan missä ei tarvis raataa.
- ...
en kyllä odottanutkaan että täältä ymmärrystä sais kun on noita edellisiä keskusteluja katellu..
- taas
... kirjoitti:
en kyllä odottanutkaan että täältä ymmärrystä sais kun on noita edellisiä keskusteluja katellu..
valittaa. SINULLA ON ASENNEVAMMA ja paha. Suosittelen hoitoa.
- karita
VOI JEESUS, kerro mikä siinä työssä mättää. Vai onko vika todellakin asenteessasi.
- Työnsä vihaaja
Joo, haistakaa v**tu!!!! Ei teillä mahda olla ymmärrystä mihinkään. Heti vaan sorsitaan ja asennetta haukutaan yms. En vaivaa teitä enää ollenkaan! Hyvää loppu elämää vaan teille työn rakastajille! Meikä ottaa tänään loparit, loppuu maha kipeät ja muut!
- virkanainen
Työnsä vihaaja kirjoitti:
Joo, haistakaa v**tu!!!! Ei teillä mahda olla ymmärrystä mihinkään. Heti vaan sorsitaan ja asennetta haukutaan yms. En vaivaa teitä enää ollenkaan! Hyvää loppu elämää vaan teille työn rakastajille! Meikä ottaa tänään loparit, loppuu maha kipeät ja muut!
Ei kannata itseensä kiusata jos ei työstään tykkää. Kyllä tässä maassa toistakin työtä löytyy jos vaan haluaa tehdä. Ja minä en näe siinä mitään pahaa jos ottaa lopputilin työstä josta ei tykkää ja on jonkin aikaa työttömänä. Samallahan siinä antaa jollekin toiselle, kenties pitkäaikaiselle työttömälle mahdollisuuden päästä töihin että älä ota lisää stressiä muiden mielipiteistä!!! Usko itseesi!!!
- jupe
nuorilla on asenne kohdallaan. Ei aloita uusia opiskelijoita ammattikoulun metallilinjoilla jne. vaikka paikkoja olisi. Ei tule uusia sorvareita ellei metalliteollisuuden ote muutu.
- Aavistaja
Eli jännität kait uusia asiota ja/tai sinulle aiheuttaa stressiä nopeasti eteen tulevat uudet asiat jne. Toisaalta itse olen samanlainen. Vihaan liian nopeasti muuttuvia asiota jne. Toisaalta nykyään kaikki tapahtuu nopeasti...
Mutta kait tuon vaivan kanssa on elettävä. Toisaalta siihen voi yrittää hakea apua jostain vaikka esim työlääkäriltä tms.- Tietäjä
tuollaiseen asteeseen. Ensinnäkin mitätättömän pieni harjoittelupalkka. Epävarmuus tulevaisuudesta ,siis motivaation puute. Huono työilmapiiri jne jne. Selvitä itsellesi mistä kenkä puristaa, niin asiat aukenevat.
- omasta kokemuksesta
Huomenna voit kokeilla lähteä töihin ihan toisella ajatusmaailmalla varustettuna.
Kaivele esiin työn ja työympäristön positiiviset puolet, sillä niitä on ainakin yhtä paljon kuin huonoja, sä et vaan halua/kykene/jaksa nähdä niitä kaikkia.
Anna itsellesi oikeus mokailla, kysyä apua ja olla öönä jne., sillä sitä kaikkea on jokainen joskus.
Fakta on, että negatiivisia ajatuksia koko ajan ruokkimalla asiat vaan pahenee ja terveyskin menee.
Niin vahva on ihmismieli. - työtön
Kyllä mulle kelpaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399154Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737897Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605600William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542341Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62085Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821734Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191673Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921419Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381355Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71243