Olen vuodesta 2004 käyttänyt netin eri deittipalveluita eikä mulle ole missään vaiheessa kukaan vastannut ikinä! Olenkohan kirjoitellut toista sataa eri viestiä huolellisesti ja henkilökohtaisesti (ei mitään raamattuja eikä parin virkkeen lauseita muuten kuin huumorimielellä) ja milloinkaan ei ole takaisin päin kuulunut sanastakaan. Kuvaa en ole koskaan laita näkyviin koska ahdistaa näytellä sitä julkisesti, mutta olen kyllä joka kerta maininnut että sellainen löytyy tarvittaessa.
Pari vuotta sitten laitoin testimielessä feikkiprofiilin naisen nimellä, esittelyksi muutama hätäinen lause, ja parin tunnin sisällä vastauksia oli tullut kolme, jokainen yksilöllisesti kirjoitettu. Vittuunnuin koko touhuun ja unohdin joksikin aikaa koko profiilin olemassaolon mut seuraavan kerran kun kävin kirjautumassa sisällä postilaatikossa oli 57 viestiä!
Nyt olen pitänyt profiiliani auki toista kuukautta ja sama meno jatkuu. Aivan yhtä tyhjän kanssa koko touhu. Suurempi todennäköisyys on että lentokoneen turbiini tippuu talon päälle kuin saada vastaus nettideittisaiteilla.
Pari vuotta sitten laitoin testimielessä feikkiprofiilin naisen nimellä, esittelyksi muutama hätäinen lause, ja parin tunnin sisällä vastauksia oli tullut kolme, jokainen yksilöllisesti kirjoitettu. Vittuunnuin koko touhuun ja unohdin joksikin aikaa koko profiilin olemassaolon mut seuraavan kerran kun kävin kirjautumassa sisällä postilaatikossa oli 57 viestiä!
Nyt olen pitänyt profiiliani auki toista kuukautta ja sama meno jatkuu. Aivan yhtä tyhjän kanssa koko touhu. Suurempi todennäköisyys on että lentokoneen turbiini tippuu talon päälle kuin saada vastaus nettideittisaiteilla.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Siis saitko oikealla profiilillasi ne 57? Kai vastasit vaikka aikaa olikin kuunut?
Ei kun viestiketjun aloittaja sai feikkiprofiililla 57 viestiä..
Olen samaa mieltä. Naiset on pinnallisia ja katsovat vaan ulkonäköä. En ole saanut ikinä vastausta naiselta takas. En usko että olen niin huono kirjoittamaan että se siitä johtuu tai et mun profiili ei ole niin huono. Kyllä se kuvasta johtuu ja mulla se on näkyvissä
Kyllä ne naiset joskus vastaavat, mutta sitten kun saavat kuvan, niin siihen se sitten loppuu. Naiset vissiin luulee että löytävät jonkun unelmien prinssin. Kattoisivat peiliin ja miettisivät vähän!
Niin totta ja sääntönä usein on, mitä hirmuisempi mörkö, sen kaameammat kriteerit;)!
Ei tämä nyt voi olla noin vaikeata mitä tässäkin ketjussa maristaan. Ei ainakaan omien kokemusten pohjalta.
Nettideittailin ensimmäisen kerran 2007 ja päädyin puolen vuoden deittailun jälkeen asumaan yhteen naisen kanssa ja naimisiin. Erinäisistä syistä liitto karahti karille viiden vuoden päästä.
Viime vuonna aloitin taas nettideittailemisen ja kyllä naisseuraa on riittänyt, kun on vaan jaksanut olla aktiivinen. Useampikin nainen olisi ollut valmis suhteeseen. Valitettavasti elämänarvot ja elämäntapa eivät kohdannut useimpien kanssa. Nyt kerkesin deittailla n. 8 kuukautta ja tällä hetkellä rakennetaan uutta tulevaisuutta erään naisen kanssa.
Enkä taatusti ole mikään nättipoika. Lyhyt, kaljuuntuva silmälasipäinen ja ammattikoulun käynyt. Ei ole jännittäviä harrastuksia ja riesana vielä kotieläin. Silti ei ole ollut suuria ongelmia seuran löytämisen suhteen. Asenne ratkaisee paljon.
Ehkä sinulla on myös realistiset odotukset naisen suhteen? Monilla palstan kirjoittajista ei ilmeisestikään ole.
Kirjoituksesi perusteella olet myös selvästi fiksu ja hyvä kirjoittaja. Ei varmaan ole haittaa niistäkään. :)
Vastasitko niille 57:lle että "sori, tämä oli vain feikkiprofiili"? Etpä tietenkään. Joten taas on moni mies kiroillut mielessään naisia ja niiden vastaamattomuutta ja kuinka niille ei kelpaa kukaan.
Kuinkahan moni "naisen" profiili oikeasti on miehen tekemä "kokeilu"? Joka kolmas? Ja sitten te vielä haukutte naisia.
Ajatelkaapa, naisten profiileja on lukumäärällisesti vain kolmannes miesten profiileista ja tästä pienestä määrästä merkittävä osa voi olla tuommoisia kokeiluja ja muita feikkejä. Kannattaako miehen yrittää?
Tämän uudistuksen jälkeen feikkinaisprofiilien määrä on lisääntynyt kyllä räjähdysmäisesti. Joka päivä tulee uusia profiileja ja suurin osa niistä on naisten mutta luultavasti joku tai useampi tehtailee niitä, eli tuskin ovat aitoja. Ennen sentään kaikki kuvatkin moderoitiin ennen julkaisua, nyt siellä on vain epäselviä kuvia joista ei näe naamaa ja tietysti mulkun esittelykuvat.
Kukaan ei vastaa ikinä? Ja mitäs ne 57 vastausta sitten olivat?
Jos ei ole komea niin ei saa vastauksia. Naiset on täydellisiä kaikki ja ansaitsevat sen prinssin. Taviksen kanssa on turha elää joten yksin on parempi.-
Kyllä mä ainakin olen saanut kivasti vastauksia naisilta vaikka olen varattu ja olen ilman profiilikuvaakin treffeissä. Pitää osata avata keskustelu mielenkiintoisella tapaa, eikä heti aleta puhumaan panojuttuja ensimmäisessä lauseessa :)
Hmm.. samaa mieltä aloittajan kanssa. Kuulostan nyt varmaan itseriittoiselta ja itserakkaalta, mutta olen 23v., urheilullinen, musikaalinen ja ihan komea.
Kirjoitan kohteliaita viestejä, en kaikille tietenkä samaa viestiä, vaan sellainen viesti, josta nainen näkee että olen lukenut hänen profiilinsa huolellisesti.
Mutta vastauksia tulee harvoin, ehkä max pari viestiä saanut sillee että en oo ite mitää laittanu.
Muistakaa, naiset ja miehet, AINA on kohteliasta ilmoittaa ettei kiinnosta jutella tai tutustua. Joku tosissaan saattaa odottaa viestiä juuri sinulta.
Saman olen itsekkin huomannut,ei minkään näköstä eloa sivustoilla.Olen laittanut monelle sivustolle ilmoituksen,mutta kukaan ei vastaa mitään.Käydään kyllä katsomassa,että kuka se siellä kirjoittelee viestejä.Kysyinkin kerran että mihin katoaa se sosiaalisuus ja tasa-arvo,jota mainostetaan profiilissa.Naisten laittamat kriteerit kyllä täytän mitä ne on vailla,mutta vastauksia ei saa vaikka kirjoittas pelkästään huomenet.Antaapa naisten olla rauhassa sivustoilla ettimässä sitä täydellistä prinssiä paksun lompakon kera :)))