APUA,keihäänheitto ei vain suju.

help me

Hei,olen 10v poika ja heitän kesällä parhaimmillani yli 35m.Tosin nyt ei lennä kuin vaivoin yli 30m.Apua.Tässä tekniikkani:Ensin juoksen tavallisesti,sitten tulee loppu"andreas thorkildsemäisesti",niin voisitteko kertoa apua.

3

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turpa kii kersa

      ei tyossa oo mitää vikaa me mummolaa jos pitää valittaa kyllä tulos siitä iän mukaa nousee. mee LASTENTARHAA OPETTELEE KERSA!!!!!!!!!!!

    • ola rules

      Älä kuuntele tota ylempää kaverii, on vaa kade ku itellä ei oo mitään käsitystä koko lajista ;) Mutta niin sinähän heität todella hyvin! Ikäiseksesi varmasti Suomen parhaimmistoa! :) Itsekkin aloitin 10vuotiaana heittämään keihästä ja nyt 14v olen hakemassa heittämään ihan oikeaan seuraan :) Itse siis saan vaivoin 40m kiskaistua että siihen nähden olet kyllä loistava heittämään! suosittelen että nyt 7.luokkaan asti treenaat ja hiot tekniikkaasi vain ihan rauhassa ilman mitään kiirettä :) Sitten 7.luokalla haet ihan oikeaan seuraan heittämään ja sen jälkeen yksityiseen jne... Mutta pointtina se että ei kannata heti hakea mihinkään seuraan, vasta sitten kun sinulla on tekniikka halussa, kiinnität heti valmentajaan sellaisen vaikutelman että sinusta oikeasti voi tulla jotain kunhan vaan yritystä ja kiinnostusta riittää! :)

    • Yleisurheilia

      Sun pitäisi H E T I hakeutua seuraan. Näin opit harjoittelemaan oiekalla tavalla, ja saat vieläpä kaverita. Keppi lentää sulla jo ihan kiitettävästi, ja seura auttaa sua kyllä eteenpäin. Itse olin 7v kun aloitin seurassa, mut 10v on ihan hyvä ikä aloittaa. Mutta muista! Vaikka olet seurassa mukana niin tärkein työ teet kotanasi. Elikkä heittoja vaan aamusta iltaan. Mutta muista myös levätä.
      Elikkä nyt vaan lähimpään mahdolllisimpaan yleisurheilu seuraan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1382
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      647
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      589
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe