ostin ja ajattelin että aloitan n..15min./päivä. Ei taida auttaa kiinteytymiseen, mutta viikon kuluttua nostan aikaa 20-25 minuttiin. Auttaako silloin? Ja kyllä, olen hakenut netistä ohjeita mitkä ovat mielestäni hyviä etten ihan suinpäin tee omia kaahotuksiani. Jos tuo aika ei auta niin kuinka pitkä aika pitäisi tehdä?
kahvakuulua 8kg
gds6mj6gg6
185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Nuo ajat ovat ihan yhtä hyviä kuin mitkä tahansa. Suunnitelmasi kuulostaa ihan järkevältä.
Yleensä kahvakuulassa liikettä kohti 1 min. Se on siis eriluontoista harjoitusta kuin painonnosto tms.
Alkuvaiheessa kannattaa keskittyä perusheilautukseen, että saa lantion liikkeelle. Myös yhden käden etuheilautusta. Niitä voi tehdä niin pitkään kuin sielu sietää.
Jos olet tarkka aikojen suhteen, osta bosstimeri (noin 20-25 €). Se hälyttää. Siihen voi laittaa esim. työskentelyajan liikettä kohden ja lepoajan sekä toistojen määrän.