Kertokaa viisaammat mihin perustuu nutraus. Pieneen kalorimäärään vai onko näissä jauheissa jotain sellasta ainetta joka täyttää ja pitää vatsan täysinäisenä ja näin näläntunteen poissa.
Vastaukset 5
- tää yks
Pieneen kalorimäärään. VLCD = very low calorie diet.
- emppulipuli
Niin kun edellinen kirjoittaja sanoi, pieneen kalori määrään. Parit ensimmäiset päivät voi olla vaikeita, mutta kun sinnikkäästi jatkaa ja pääsee ketoosiin niin nälän tunne häviää ja sitten on helpompaa.
Kun muistaa juoda tarpeeksi ja tekee ne jauheet suurempaan määrään nestettä mitä ohjeessa sanotaan niin sekin auttaa tuntemaan paremmin kylläisyyttä alku päivinä. - jeehe
vlcd pussissa on kaloreita jotain 110kcal paikkeilla muistaakseni. Esim thaiwok 500g pakasteessa on 20kcal/100g eli 150kcal pussissa. En ole ihan varma kumpia vetäisin mielummin? Hintakin taitaa mennä aika 1=1 =)
- jeehe
siis 30kcal/100g
- emppulipuli
No tarjouksesta saa halvimmillaan nutreja 19,90€/25kpl eli noin 0,80€ pussi ja ne wokki jutut on 2-3€ pussi. Et ei mee ihan yks yhteen.
Saahan niistä wokki jutuista vihanneksia, mutta en söis pelkästään niitä. Nutreista saa kaikki tarvittavat vitamiinit samalla. Ennemmin 4kpl nutria päivässä yks pussi wokkeja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531087Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll231069Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514842- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181615Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562