Ei kai maamme penkkiurheilukansa ole mikään hyeenalauma, joka yhdessä hetkessä heiluttaa häntäänsä ja seuraavassa repii ja raatelee?
Kumma kun ei minun itseni tässä tee mieli haukkua suomalaisurheilijoita, vaikka yksikään ei yltäisi olumppialaisiin osallistumaankaan. Suomen joukkue on paras vaikka olisi kuinka 'paska'. Harmittaa se tietysti mutta ei vain tunnu hyvältä haukkua parhaansa tehneitä osanottajia meidän omassa joukkueessamme.
Muutamia törkeyksiä luettaessa tulee pakosta siihen tulokseen, ettemme me menestystä ja sankareita ansaitsekaan.
Ainoastaan äärimmäisen harvinaiset tahalliset tunaroinnit ja "epäurheilijamaiset käyttäytymiset" ansaitsisivat pahaa palautetta. Edes doping-tapausten takia ei tee mieli nostaa älämölöä. Ja tosiasiaksi jää, että harva huippu-urheilijakaan on rautaa, mutta jokainen on joskus doupannut.
Epäurheilijamaiset kommentit - urheilijoiden alatyylsiet pilkkaamiset pitäisi lopettaa. Kohta eivät parhaat urheilijalupaukset uskalla asettaa itseään likoon, kun pitää kaiken sen tuskan ja kieltäymyksen lisäksi vastata vielä rääväsuisille penkkiurheilijoille, joilla itsellään ei ole edes kuntoa ja rohkeutta kirjoittaa omalla nimellään silloin kun puhuu pilkkansa kohteesta nimeltä!
Hämmästyttää urheilijoiden pilkkaaminen
7
545
Vastaukset
- selostus
kuunnellut radiosta kommentaattoreiden asiantuntevaa analyysiä, esim eräästä suomalaisesta "pika"juoksijattaresta? Kommentit täällä ovat samanlaisia, ei sen kummenpia. Tosiasiat on tunnustettava. Veronmaksajien rahoista on kyse.
- voih..
Mitä tarkoittaa "tahallinen tunarointi"??Onks tää voimassa koko kisojen ajan??(jos,niin ei hyvältä näytä)
- Teemu23
Valtio maksaa kansainvälisen olympiaurheiluliiton pitämään doping testien tuloksista turpansa kiinni aivan kuin amerikka tekee. Näin meidän maamme mitalitoivot voivat huoletta pistää sitä hemohesiä ja EPOA suoneen niin testosteroiiniarvot pilvissä suomen urheilijat tuovat mitaleita nopeuslajeista ja pieksevät jopa nämä jenkkiläiset superdoupatut juoksijat jopa.
Tämän päivän urheilussa merkitsee vain raha ja sillä pystyy maksamaan doping käryt pois julkisuudesta. - raksu
"Ei kai maamme penkkiurheilukansa ole mikään hyeenalauma, joka yhdessä hetkessä heiluttaa häntäänsä ja seuraavassa repii ja raatelee? "
Oletkos koskaan ollu katsomassa jääkiekkomatsia livenä? - Forza
Minkälaista palautetta luulette Italian futisjoukkueen saaneen penkin alle menneiden EM-kisojen jälkeen?
Urheilulla on maaginen kyky kaivaa ihmisistä kaikkein iljettävimmät ominaisuudet esiin. Tämän huomaa helposti esim. lätkäkatsomoissa, joissa aikuiset fiksut miehet huutavat solvauksia kuin räkänenäiset kakarat hiekkalaatikolla. - Ossi
Tämä suomi24:n olympiakeskustelu onkin tasoltaan heikointa mitä olen netistä löytänyt. Eihän täällä juurikaan edes puhuta itse urheilutapahtumista! Täällä ei kannata roikkua ellei nimenomaan halua lukea haukkumisia ja provokaatioita. Itse urheilusta kiinnostuneiden kannattaa mennä vaikka YLE:n keskustelusivuille.
- asiasta huvittunut2
Jos urheilija häviää, penkkiurheilijoiden mukaan "se hävis"
Jos voittaa, p.urheilijoiden mukaan "me voitettiin!"
:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399230Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748074Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625850William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542409Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62127Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821769Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201710Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921486Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71458Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401393