Kokemuksia kulttuurista, mm naisten asemasta.
Tuntuu kummalliselta kun tunnen yhden Iranilaisen erittäin kiltin ja kunnollisen miehen, silti tiedän tämän pettävän vaimoaan jota "rakastaa" ainakin omien sanojensa mukaan.
Onko tällainen käytös sikäläistä kulttuuria vai silkkaa pettämistä?
Mies iranista
6
1690
Vastaukset
- ruusunpiikki
Kyllä se on pelkkää pettämistä. En tiedä ja tunne kovinkaan montaa miestä kansallisuudesta riippumatta, joka ei vaimoaan tai tyttöystäväänsä pettäisi tilaisuuden tullen. Se on vain miehen luonto.
- hehehh
älä muita siitä syytä, jos olet tehnyt vääriä valintoja.
- garden
hehehh kirjoitti:
älä muita siitä syytä, jos olet tehnyt vääriä valintoja.
Uskoisin etten olekkaan tehnyt vääriä valintoja...
Onko sinulla lukihäiriö vai miten sait viestistä sen käsityksen että minä itse olisin pettänyt?
jos unohdin kirjoittaa, niin mies on ystäväni = ystävyyssuhde! - hehheh
garden kirjoitti:
Uskoisin etten olekkaan tehnyt vääriä valintoja...
Onko sinulla lukihäiriö vai miten sait viestistä sen käsityksen että minä itse olisin pettänyt?
jos unohdin kirjoittaa, niin mies on ystäväni = ystävyyssuhde!vastasin ruusunpiikille, ilmapää.
- Kiikki
En minäkään tunne montaa suomalaista naista, jotka eivät huoraisi, jos hinnasta sovitaan. Useimmat tietysti antavat ilmaiseksi, jos vaan oma mies on muualla. Jos miestä ei ole, sitten niitä on useita. Naiset vaan ovat täällä semmoisia. Naida niitä voi, muttei niitten kanssa naimisiin kannata mennä.
- tytsi
Kiikki kirjoitti:
En minäkään tunne montaa suomalaista naista, jotka eivät huoraisi, jos hinnasta sovitaan. Useimmat tietysti antavat ilmaiseksi, jos vaan oma mies on muualla. Jos miestä ei ole, sitten niitä on useita. Naiset vaan ovat täällä semmoisia. Naida niitä voi, muttei niitten kanssa naimisiin kannata mennä.
vaan eipä sillä, miellä kun taitaa olla ihan eri piirit missä liikuskellaan. yksikään ystävistäni ei ole pettänyt puolisoaan.
kannattaisiko vaihtaa kuvioita jos kaikki pettää ja huoraa ympärilläsi?
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1582547- 1602353
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551983Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1181947Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."01660"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591384Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921262Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää771042Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa205992Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.331950