Try out ja poika päivä

Miten hienoa tämä jäätanssi on että sinne vaivataan päätä näin paljon.
Poika päivät=jäätanssi ei mene ymmärrykseen. Yksinluistelu ja pariluistelu todella tarvitsevat poikia ja niille tukea. Uusia ajatuksia Kiitos!
10482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vähän asiasta sivuun mutta kun taas olen katsellut ulkomaille suuntautuvia kilpailijoita IHMETTELEN miksi pojat eivät käy kisaamassa ulkomailla?
Kuka jarruttaa asiassa? Riittääkö pojille karsintakilpailu ja loppu kilpailu ja that it.,
Ei minun mielestä Vuosi treenataan ja kaks kisaa!!!! Haloooo

Äänestä
  • Kannattako lähteä ulkomaille häviämään?

    Äänestä

Ala ens-ka sponssaamaan!!

Äänestä

Mikä mahtaa näin paljon tässä jäätanssissa hiertää?

Äänestä

Ens-kalle vastaus: pojista itsestään (ja heidän seuroistaan) on kiinni tämä ulkomailla kisaaminen.
Kisakulut maksetaan itse, mukaanlukien valmentajan kulut, eli ei se ole mitään halpaa lystiä.

Äänestä

Enska: en ymmärrä. Olet kirjoitustesi perusteella fiksu ja sulla on selvästi vahva lajituntemus. Mikä tässä poikaluistelija-asiassa on nyt niin vaikeaa? Suomessa ei taida olla kovin monta SM-tason poikaluistelijaa, joita ulkomaille voisi lähettää, tai siis ylipäätään kilpailevaa poikaluistelijaa? Ulkomaan kilpailupaikat haetaan liitolta. Luulisi, että jos joku poika ulkomaankilpailua hakee, niin varmasti pääsee. Eli tässä nyt tuskin on mitään salaliittoa poikaluistelua vastaan, vaan juuri se mitä Kärppä jo vastasikin.

Äänestä
  • Tiedä tosta tuntemuksesta,mutta osaan juuri ja juuri tavata. Neljä viimeistä liiton sivuilta löytämääni kilpailua jossa kävi kolmekymmentä tyttöä sarjoissa : sennu, junnu noviisit. Se on hienoa mutta kysynkin uudestaan miksei poikia?
    Tuloksien perusteella ei ed mainittuja kilpailijoita voi kovin ylistää mutta se kokemus.
    Ei se poika voi lähteä äidin kanssa sinne kisamatkalle vaan siihen tarvitaan edellä Kärpän ja .... vaadittavat toimenpiteet Siis kuka jarruttaa eikä kannusta?
    Vade oli hyvä esimerkki viime kaudella kuinka kisaaminen kehittää.
    PS. On kuultu että joutuu maksamaan myös valmentajan vara valmentajan, että se siitä rahasta jota tunnetusti ei pojille/miehille jaeta.

    Äänestä

paljonko sitä rahaa pitää ens-ka jakaa? Versluis 20t eur, Papp ja Zubik 6t eur,Olenius 2t eur.

Äänestä

Mut on se nyt hienoo, että suomalainen mies on tehny neloishypyn. Luulin että AP oli tehnyt joskus harjoituksissa, mutta ilmeisesti tämä Matias on sitten se ensimmäinen.

Äänestä

Markus Leminen teki aikanaan neloishypyn

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilona Meni kirjoitti:

Miten hienoa tämä jäätanssi on että sinne vaivataan päätä näin paljon.
Poika päivät=jäätanssi ei mene ymmärrykseen. Yksinluistelu ja pariluistelu todella tarvitsevat poikia ja niille tukea. Uusia ajatuksia Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu