Eli olin toisella paikkakunnalla mun kaverin luona. No, kaverin exä sitten lähti meille kuskiksi. Jossain vaiheessa kaveri halus lähtee jatkoille tän exän luo. No tää mun kaveri joi sitten melkosen paljon. Allko pussaan mua ( samaa sukupuolta siis ollaan ja ihan heteroita) ja yritti parittaa mua ja sitä exää.. Jossain vaiheessa tää exä sitten pussas mua suulle sillein ihan vaan nopeesti. Ja sano ettei tee uudestaan koska oon varattu. mentiin kaikki kolme nukkuun samaan sänkyyn, mutta tää mun kaveri oli niin hirveessä kännissä, että exä halus heittää meidät kotiin.
Ihan hirvee olo tuli tästä koska oon siis varattu. Ihan kun ois pettänyt, vaikka mitään muuta ei tapahtunut kun tää pieni pusu. Ja sitäkään ei olis tapahtunut mun alotteesta.. Tosin suostuin siihen.. Oon aina ollut sitä mieltä että rehellisyys on parasta, mutta en haluu että mun poikaystävä jättää mua tän takia, koska tykkään siitä oikeesti. Mut toisaalta haluisin tietää jos se ois jotain muuta pussannut..
Ihan hirvee olo tuli tästä koska oon siis varattu. Ihan kun ois pettänyt, vaikka mitään muuta ei tapahtunut kun tää pieni pusu. Ja sitäkään ei olis tapahtunut mun alotteesta.. Tosin suostuin siihen.. Oon aina ollut sitä mieltä että rehellisyys on parasta, mutta en haluu että mun poikaystävä jättää mua tän takia, koska tykkään siitä oikeesti. Mut toisaalta haluisin tietää jos se ois jotain muuta pussannut..
Vastaukset 2
Vanhimmat
Älä tee sitä toiselle mitä et halua itsellesi tehtävän. Hyvä neuvo kaikille, jotka miettivät, missä kulkee pettämisen raja.
Hyvä että kadut, älä koskaan enää käyttäydy noin äläkä koskaan mene vieraan miehen nukkumaan.
Niin vois tietty olla iha hyvä keskustella poikaystävän kanssa siitä mikä teille on pettämistä. Mieti ennen tuota keskustelua omia rajojasi. Tarkoitan tällä sitä että oikeasti mietit niitä eikä niin että kopioit esim naistenlehdestä mitä muut ajattelevat. Miksi vaikka sanoisit poikaystävällesi että mielestäsi flirttailu toisen kanssa on pettämistä jos se oikeasti olisi sinulle vain yksi ihmisten välisistä kommunikointimuodoita aivan kuten vaikka vitsailu. Äläkä myöskään suostu mihinkään sellaiseen joka itsestä tuntuu pahalta. Tuo "älä tee toiselle mitä et halua itsellesi tehtävän" voisi teoriassa toimia jos kaikilla meillä olisi idettiset tarpeet ja tunteet.
Jos haluat mielipiteeni tilanteestasi kertomuksesi perusteella sanoisin, ettei tuossa nyt mistään kovinkaan suuresta pettämisestä ole kyse. Enemmänkin humalainen flirttailu ja hetkellinen huomionkipeys meni hieman överiksi. Varsinkin kaverillasi sekä exälläsi. En ehkä kertoisi nykyiselle ellet sitten osaa tehdä sitä niin ettei tarinaan tule sellaista epämiellyttävää ei nyt ehkä kerskailua mutta pienen teon isoon valokeilaan asettamista joka tuollaisessa keskustelussa lähes väistämättä tulee.