Ilaskivi

Olen kerran kaupassa,k-kauapssa.SielläoliRaimokin ja vaimonsa.Ostivatpaljon ruokaa.Minä katselin ihmeissäni. Sillä ol irahaa ja vaimolla oli koruja mukana paljon. Raimo maksoi ja vaimo laittoi muovipussiin evästä. Oli isolasku.Olin jonossa Raimon selän takana.
352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paremman puolen evästä oli kaikki.Sitä ottivat,mitä haluaisvat.Rahaa oli selvästi,Raimon olemus oli aristokraaattinen.

Äänestä
  • Thatcher laittoi köyhät kyykkyyn ja nautti itse kuninkaallisesta kohtelusta. Jutan esikuva!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


munkkiniemikok kirjoitti:

Olen kerran kaupassa,k-kauapssa.SielläoliRaimokin ja vaimonsa.Ostivatpaljon ruokaa.Minä katselin ihmeissäni. Sillä ol irahaa ja vaimolla oli koruja mukana paljon. Raimo maksoi ja vaimo laittoi muovipussiin evästä. Oli isolasku.Olin jonossa Raimon selän takana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu