Lähipiirissä (22-26-vuotiaita) nähtyä:
Olivat olleet avoliitossa vajaan vuoden kun nainen tapasi viikonloppureissulla kiinnostavan miehen. Tunnusti ihastuksensa miehelle, joka antoi anteeksi, kun nainen kertoi haluavansa jatkaa ja unohtaa ihastuksen. Pari viikkoa myöhemmin oli lähdössä toiseen kaupunkiin tapaamaan ystäviä, mutta perui lähdön edellisenä päivänä ja kertoi miehelle, että tapaaminen olisi ollut ihastuksen kanssa hotellissa. Mies antoi jälleen anteeksi kun nainen sanoin haluavansa jatkaa ja unohtaa ihastuksen.
Parisuhteessa oli ongelmia, ja puoli vuotta myöhemmin pari päätti muuttaa eri osoitteisiin, kokeilla josko se antaisi tilaa ja ilmaa suhteelle. Kuitenkin yhdessä jatkaen.
Pian päätöksen jälkeen nainen lähti käymään siinä toisessa kaupungissa viikonloppureissulla. Tapasi jälleen sen toisen miehen, joka oli silloin seurustelusuhteessa. Halaili ja piteli miestä kädestä sen verran, että miehen tyttöystävä nähdessään hermostui ja jätti miehen samana iltana. Palatessaan kertoi kotona asiat rehellisesti. Avopuoliso suuttui ja totesi, että ero on enää ainut oikea ratkaisu.
Viikon päästä nainen ajoi miehen pois yhteisestä asunnosta. Kaksi päivää myöhemmin, kun mies meni hakemaan joitain tavaroitaan, uusi mies oli tullut kyläilemään toisesta kaupungista naisen luoksi viikoksi. Ex-avopuoliso menetti hermonsa täysin ja häiriköi viestein, vierailuin ja puheluin koko viikon.
Toimiko nainen oikein? Oliko miehellä oikeus hermostua? Toimiko uusi mies oikein?
Gallup: kuka teki oikein?
Hippo
1
514
Vastaukset
- heidi
Kyl mun mielest sen jätkän ois pitänyt et miks se on sellasen muijan kanssa joka on ihastunu ja on valmis pettäänkin... se muija teki väärin myös kun se ei jättäny sitä jätkää heti vaikka oli ihastunu.
sit se uus jätkä... eiks kaikki miehet haluu varatun kanssa ennemmin kun vapaan muijan????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648