Löytyykö täältä ystävällistä ihmistä,joka auttaisi minua ongelmassani? Olen 18v nuori nainen ja ongelmani on että minulla on pömppö vatsa.. Kuinka saisin sen pois..?? Rintani eivät ole kovin isot,en haluaisi että ne pienenevät,toivoisin vaan saavani pömppiksen pois,että voisin käyttää tiukkoja vaatteita ja kun istun niin toivoisin ettei maha roikkuisi.. Kiitoksia etukäteen jos joku voi minua auttaa!!!
Helou kaikki!!
pömppis
2202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En nyt keksi tuohon muuta kuin vatsalihasliikkeet. Ne kiinteyttävät vatsaa ja lisäksi opit niiden avulla "hallitsemaan" vatsalihaksiasi eli lopulta pidät niitä hieman jännitettyinä tarvittaessa jos haluat. Tällöin vatsa ei roiku ja on istuessakin pienempi. Nopeampi keino on lähteä ulos tyhjällä tai puolityhjällä vatsalla täyden sijaan. Se ainakin nostaa minulla itsetuntoa, jos ei ole täpötäydellä mahalla ihmisten ilmoilla.
Kiitos paljon neuvosta!! Minä otan nyt itseäni niskasta kiinni ja rupean käymään lenkillä ja tekemään joka päivä vatsalihaksia!! Olen ennemminki yrittänyt,mutta en ole ikinä jaksanut,mutta nyt yritän täysillä!! Kiitos!!