Terve!! Joo en oo enne palstaa käyttäny ja musta tuntuu että täällä on jo sata tällästä samanlaista keskustelua mutta oma tilanteeni on tämä: Olen rakastunut/ihastunut 17 vuotiaiseen tyttöön kun itse täytin juuri äsken 19. Tyttö on mielessäni lähes kokoaika 24 tuntia vuorokaudessa ja elämäni on ollut viime aikoina aikamoista.... Hän tulee jopa minun uniini öisin! Hän on maailman kaunein nainen minun silmissäni ja minusta tuntuu että voisin tehdä kohta ihan mitä tahansa että pääsen kahdenkesken tapaamiselle hänen kanssa! Katson häntä aina silmiin ja yleensä myös hänkin katsoo minua. Olemme myös hieman hymyilleet ehkäpä toisillemme! Näemme yleensä vaan kouluruokalassa. Miten tekisin parhaan mahdollisen kuvan itsestäni kun ehottaisin tapaamista? Olen itse aika puhelias ja huumoritajuinen mutta kai pelkään että tulee pakit! Itse mahdollista kahdenkeskeistä tapaamista en jännitä mutta kysyminen askaruttaa sillä hänellä on aina muutama kaverikin mukana aina, nolaanko itseni? Mutta ajattelin kyllä tehdä alotteen kävi sitten miten tahansa. Eli miten isken tämä kyseinen leidi?
Miten iskeä nainen?
ai löv jyy
7513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Laita viesti, että ajattelet häntä ja haluat jutella. Uskon, että hän haluaisi tavata sut kahden kesken samantien ja yrittää saada sut tajuamaan sen, mutta toiset on vaan itsepäisiä, eivätkä usko millään, vaikka asia olisi kuinka selvä.
Ei mitään viestejä epätoivoisesti, että ajattellut tyttöä ja haluaa jutella. Mies menee puhumaan suoraan itsevarmasti!
Joko olet nainen jolla ei ole mitään hajua mistä puhuu tai sitten mies, jolla ei "lykästä" juuri koskaan mutta usko omiin kykyihin on jostain syystä kova.
Tässä viestissä on niin paljon väärää, että kaikkia virheitä ei voida edes käsitellä.
Ensinnäkin.. Naisia on muutama miljardi, joten älä anna yhdelle 17 vuotiaalle tytölle liikaa arvoa, jolle et ole vielä edes puhunut. Jos kuvittelet häntä 24h vuorokaudessa tekee tämä sinusta helposti epätoivoisen vellihousun. Älä varsinkaan puhu tässä kohtaa rakkaudesta!!
Hän ei ole maailman kaunein vaikka näin olet pienissä fantasioissasi kuvitellutkin. Jos kuvittelet toisen liian hyväksi nostat hänet "jalustalle".. Nainen ei halua miestä, joka lipoo nuoleskelevaan sävyyn. Sinulla on oltava voittajan asenne huom. ei kuitenkaan ylimielinen.
Jos katsekontaktia syntyy säännöllisesti on tyttö todennäköisesti kiinnostunut ja http://pleieri.blogspot.com/2013/04/miten-saada-tuntemattoman-naisen.html kertoo täsmällisesti miten iskeä kyseinen nainen.
Pakkien todennäköisyys on katsekontaktien ja kiinnostuksen merkkien jälkeenkin aina suhteellisen suuri. Pakkien todennäköisyys on, jos et tee iskua 100%.. Joten tee isku rohkeasti.
Mitään ihmeellistä ei tarvitse tehdä... Kyseinen tyttö sanoo, joko "kyllä" tai "ei". Älä yritä olla huumorintajuinen tai puhelias. Pidä asiat yksinkertaisina ja noudata Pleieri blogin neuvoja. Sano itsevarmasti ilman nuoleskelua tai anteeksipyyntelyä, että haluat tutustua tyttöön paremmin ja kysy hänen puhelinnumeroaan. Koulun jälkeen lähetä tekstiviesti ja järjestä treffit.. Kaikki neuvot Pleieri blogissa.
Jos kyseinen leidi ei kiinnostu, jatkat vaan elämää murehtimatta tästä kyseisestä leidistä sen enempää. Kuitenkin tähän yksittäiseenkin tyttöön kaikki tarvittava tietoa on Pleieri blogissa, lue ja toimi!
mut iskettiin pyytämällä apua, en pystynyt auttamaan,mutta seuraavaksi hän pyysikin numeroani eli tikusta voi tehdä asiaa ja katsoa ottaako juttu tulta alleen.
en minäkään mistään rakkaudesta puhuisi kerta et ole puhunutkaan kyseiselle tytölle. Kun on ihastunut johonkin, niin luo itselleen illuusion, että nainen on maaiman kaunein jnejne, toisin sanoen nainen näyttää silloin paljon paremmalta, esim kun olet ollut ihastunut johonkin naiseen ja ihastumisen loputtua näät vaikka 1kk päästä kyseistä naista uudelleen niin ei se ollukkaan niin hyvännäköinen mitä aikaisemmin.
Toi linkki kannattaa kyll chekkaa, asia tekstiä nimittäin. Älä koskaan pelkää pakkeja sillä niitä tulee aina ja se on aivan normaalia. Sillä pää asia että toimii vain, sillä nimittääin saadaan tulosta aikaan, eikä sitten jälkeen päin tarvitse miettiä että olisiko hän lähtenyt ulos, jos olis vaa ollu munaa lähestyä
Jos ette ole puhuneetkaan tytön kanssa, niin voit hankkiutua puolihuolimattomasti juttusille hänen tai jonkun hänen porukastaan kanssa. Siten voit saada ehkä vähän vinkkiä voisiko tyttö olla kiinnostunut sinusta tai kahdestaan tapaamisesta. Ja mitä hän harrastaa ja missä tykkää käydä, niin voit keksiä niistä hyviä ehdotuksia tapaamista varten.
Ketjussa on ollut kyllä hyviä vinkkejä jo. Yhteen naiseen ei pidä jumittua, varsinkaan ennen kuin olet edes puhunut koko naisen kanssa!