Rops pääsee näkökjään kauden jälkeen taas vaihteeksi divariin. Oli melko luokaton esitys. Ei napapiirillä osata pelata jalkapalloa. Talvet liian kylmät ja pimeät. Divariin mars mars sinne Kemin ja Tornion kanssa. Petteri Forssel on kyllä ihmejätkä näillä leveysasteilla.
Rops, byäääää
ripsrapsrops
13130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
ROPS EDUSTUSJOUKKUE/MIEHET !!
JOLLEI PELIESITYKSET PARANE HUMATTAVASTI TÄLLÄ KAUDELLA.
BAY,BAY SM-LIIGA !! ....... ENSIKAUDELLA JÄLLEEN YKKÖSEEN !!!
Ota pois se Caps Lock päältä niin kirjoituksesi paranee HUMATTAVASTI!!!!! Äläkä ole noin negatiivinen. Ja mitä on suomeksi BAY, BAY???? Ootpa eri pelle, oikea huumorinrepijä.
Onko se ropsilla jääkiekko joukkue kun sm-liigassa pelaa.
"Sketsikö tämä" nimimerkille, eikö sulla järjen jättiläisellä tosiaan ollu mitään muuta kommentoitavaa tuosta tänne. Eipä oo paljon sunkaan tyhjään päähän suotu.
Mene vielä huligoimaan kentälle, niin pääset sinne minne kuulutkin.
Ei mitään uutta , näin on menty viimeiset 10-vuotta ja enemmänkin.
Kyllä toisessa erässä vähän pirteämmin pelasi Rops, mutta eka erä meni liikaa Mariehamnin komennossa. No mutta onhan tässä vielä kautta jäljellä, joten tsemppiä Rops!
uskon että Rops saa 3-4 voittoa, noin 10 tasuria ja loput häviöitä. Ja 3-5 peliä on sovittu etukäteen.
matala profiili vielä muutama kierros sitte alkaa sopupelit.
Pelaako siellä enää ketään rovaniemeläistä?
sopu ja aippa.
kyllä tuolle potkupallollekin sais jonku nolla rajan vetää,johonkin tuonne vaasan korkeudelle...sen yläpuolella voitas sitte pelata niitä sisä pelejä..
Katsojat ja asiakkaat tai niiden puute kyllä häätää toimivat yritykyset kuten Ropsin pois kaupungista. Tulee poroajoille enemmän tilaa, sitähän vois vaikka porotella kesäisin jos ei ole kuningaslajia kaupungissa!
Vai että onko rovaniemeläisiä / pohjois-suomalaisia joukkueessa. Nopeasti laskettuna 11 kappaletta, eli puolet joukkueesta.