Mitä te teette hiuksillenne,

jos ette viitsi pestä niitä ja ne eivät ole täysin edustuskuntoisetkaan?
13182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Nutturalle tai pörröiselle ponnarille laitan ainakin minä

Äänestä

Tiukalle ponnarille päätä myöden.
Tai pakottaudun pesemään viitsimättömyydestä piittaamatta.

Äänestä

Ponnarille vaan. En nyt ainakaan pesemään ala, jos ei yhtään huvita. (Mitenköhän lyhythiuksiset selviävät tästä ongelmasta...?)

Äänestä

No jos pitää johonkin ihmistenilmoille lähteä niin tujaus kuivashamppoota ja harjaus niin menettelee. Jos kotona niin sitten vaan hiukset letille tai nutturalle.

Äänestä

Ajelen kaljuks niinku alapäänikin. Ei karvoilla tee nykymaailmassa enää mitää!
Tekoripset ja blondi peruukki, niin jo kelpaa näytille vaikka hienompiinki juhliin. ;)

Äänestä

Eikö kukaan käytä hattua tai pipoa?

Äänestä

Käytän Virosta ostamaani virkattua baskeria :D Myös neulottuja luomuksia.Se pelastaa huonon hiuspäivän mutta on tyylikästä : ) Kuivashampoota ja hiuspuuteria käytän myös,,

Äänestä

...ja menoks!

Äänestä

myssy tai pipo päähän ja menoksi, töissä hiukset ponnarille tai saparoille, joskus myös huivi päässä,
rastatukassa on vieläpä se hyvä puoli etteivät ne näytä rasvaisen lässähtäneiltä vaikkeivät olisikaan heti eilen pestyt,

mur

Äänestä
  • Pipo on kätevä, siinä voi kasvattaa samalla sieniä, kun muistaa pitää päässä aina, jotta pysyy sopivan kosteana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iacos kirjoitti:

jos ette viitsi pestä niitä ja ne eivät ole täysin edustuskuntoisetkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu