Lähtekää te pöljät vaan raatamaan, minä käännän kissan kanssa kylkeä ja uinailen puoleenpäivään.
HAH HAH HAH HAAA
HAH HAH HAH HAAA
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
se hyvä kirjoitella monella nimimerkillä näitä provoja tänne. Välillä haukutaan työtöntä ja kehoitetaan menemään töihin. Ja sitten välillä taas kerrotaan kuinka mukavaa se työttömän elämä onkaan.
Oikeasti työtön kyllä tietää mitä se on. Mutta onhan se hyvä uskotella muille samaa mitä itsekin kuvittelee työttömän elämästä. Kuten sanoin, työtön kyllä tietää ja ne jotka ovat joskus olleet työttöminä. Turha vaiva !
Turha vaiva yrittää saada 59 - vuotiaan töitä. Siis nukkukaamme ruususen unta. Ah- Totta tosiaan!
Pitää mennä joihonkin helkatin kuntoutustutkimuksiin. Välillä olet työtön ja sitten sairaslomalla oleva työtön. Niin ja sitten kuntoutustutkimuksiin. Ei paljon jaksa kiinnostaa. Työkkäri on kiinnostunut ja sitten taas Kela on kiinnostunut tällaisesta ihmisrähjästä. Antaisivat olla. Jos työvoimapula uhkaa niin ei se ainakaan tällaisista surkimuksista parane.
Nuku tässä sitten puoliin päiviin.
pöljä ajaakin uutta bemua. Sulla ei varmaan ole minkäänlaista autoa,h..vetin apina.
antaa hyvinkin näytteen siitä älykkyysosamäärästä minkä omaat. Vaikka sulla olisi 10 Bemua se ei sinusta sen kummempaa haisevaa paskakasaa tee.