Aloittelijalle lauta

ajattelin ostaa semmosen compeleten kokoo ''7.5'' ja oma jalan kokoni on 36
en ole kovin hyvä skeittaaja ja olen kyllä skeittailu mutta en vielä kovinkaan hyvin. (aika aloittelija olen) kannattaisko ekaks laudaks ostaa ihan joku hyvä jollla ois hintaa ehkä 75-100€ vai kannattaisko ostaa joku paljon halvempi?
5115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Osta suoraa 150€ euron lauta. Et tee mitään niil 75-100€ markettilaudoil

Äänestä

ne 100 euron laudat kestää hyvin alotteluu :) ei järkeä alkuun ostaa mitään huippuosalautaa :)

Äänestä
  • No mul oli semmone 100€ lauta ni meni heti paskaks

    Äänestä


Moi, mul ois myynissä tällane complete: enjoyn dekki koko 7.75 royalin trukit black panther laakerit ja satorin renkaat. käytön jälkiä näkyy, mutta toimii moitteettomasti. uutena kun ostin makso yhteensä 160€ ja 70€ voisin myydä. myyn sen takia että alotin fudiksen eikä oikee aikaa jääny skedeemiselle. PS. asun helsingissä
tossa vielä linkki kuviin en oo varma toimiilko toivottavasti toimii :D

http://imageshack.us/photo/my-images/507/kaikkikuvat268.jpg/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Skeittaus kiinnostaa kirjoitti:

ajattelin ostaa semmosen compeleten kokoo ''7.5'' ja oma jalan kokoni on 36
en ole kovin hyvä skeittaaja ja olen kyllä skeittailu mutta en vielä kovinkaan hyvin. (aika aloittelija olen) kannattaisko ekaks laudaks ostaa ihan joku hyvä jollla ois hintaa ehkä 75-100€ vai kannattaisko ostaa joku paljon halvempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu