Toi tän iltanen jaksossa tuo nainen laihtui yli 20 kg 7 viikossa.
Tosi hyvin ja olin kyl vähän yllättynyt et noin paljon laihtui. Mut oikee ruokavalio ja liikunta siihen päälle niin onnistuu. Olen minäkin laihtunut joskus 30 kg 4,5 kk.
mut olen siin samal treenannut lihaksia.
Tosi hyvin ja olin kyl vähän yllättynyt et noin paljon laihtui. Mut oikee ruokavalio ja liikunta siihen päälle niin onnistuu. Olen minäkin laihtunut joskus 30 kg 4,5 kk.
mut olen siin samal treenannut lihaksia.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No laihtuuhan sitä ku jättää ne herkut syömättä.
Tuota ohjelmaa katsoessa ei voi ku vaan ihmetellä, miten ihmiset varastoi kamalat määrät herkkuja kaappeihinsa? :O
Tottakai sitä tekee mieli herkkuja syödä sohvalla maatessa, ku tietää niitä olevan siellä kaapissa....
Siksi en ihmettelekään miten paino alkaa nopeesti laskea, ku alkaa heti tekeen työtä kropallaan ja muuttaa ruokavalionsa täysin.
Sitä olen ihmetellyt, että mitä hyötyä on "laihduttaa" tosinopeesti? Että pääsee nopeammin lihoamaan takaisin?
Jos on jollain ihmeellisellä pussidietillä, niin näin topahtuu, koska nälkä dieetit syövät lihasmassaa ei vyötärörasvaa.
Jos noudattaa vhh:n ruokavaliota loppu elämänsä, joka on tarkoituksena, niin ei ole koskaan pelkoa lihoa uudestaan ja muutenkin pysyy terveempänä.
Hyvin yksinkertaista
Mulla ei ole mitään herkkuja kaapissa
Mulle tuo ohjelma ol petymys, oletin et kumppanit valmentaa KOKO AJAN mut pääseväkki ne pullukat ammattiauttajille. Mainonta tosta ohjelmasta ennakkoon anto odottaa muuta. Vois ees sen varran muuttaa ohjelman kulkuu et kerrottas ees mite paljo pullukat laihtu kumppanin valmennukses ja sit vast sen paljonko ku olivat leirillä..
Heh hassua mun mielestä toi että kaapit täynnä makeita herkkuja, sipsejä, limsaa yms... Itse olen kans lihava mutta asialle yritän jotain tehdä, eikä mulla notku kaapit herkuista... muutama keksipaketti löytyy, mut ne on miehelle joka niistä tykkää, mä en tykkää kekseistä. muutenkaan ei tee pahaa jos mies tulee pizzan kans kotiin töiden jälkeen, emmä sitä pizzaa mene mussuttamaan kun syön omia pöperöitä.... Miks niitä herkkuja pitää ostaa jos toinen kerran tietää et toi varmasti vetää ne jos ostan.....
Rakas, sinusta on tullut Tuksu.
Osaako joku sanoa käyttääkö ohjelman henkilöt tätä Konjakkia?
http://www.terveystuotteita.fi/products-page/painonhallinta-2/konjak-laihdutusvalmiste/
Kovasti sitä ainakin mainostetaan tauolla?
samaa käyttää
valmentaja kieltää hiilarit ja pottu on hrivee kirosana. millä voimalla liikkuvat sitte jos hiilareita ei saa. setäni veti perunaa kilon per ruoka kunnei jaksanut/osannut laittaa kalaa/lihaa. teki maa ja mettätöitä ja sillä jakso, toki jotain rasvaakin veti mutta iaka paljo hiilari näytteli osaa. nyt joku ravinto pitää kunnei ihmiset jaksa liiikkua kieltää niin se on hiilarit.kun jos seois protsku ei romahtaneet lihakset vastaa ajan kauneusihannetta. rasvasta en tiä miksei siitä liiasta eläinrasvasta varoteta. painonhallinta pysyy laihdutus ei. mitä nopeempaa laiduttaa sitä helpommin paino nousee laihdutuksen jälkee.