Tosiaan terveppä terve!
Se on Uncle Dirty tässä. Olen sellainen vanha likainen setä. Kokemusta sinkkuilusta ja parisuhteesta, varsinkin poikkilaitosta ja "kättelystä". Iästä huolimatta edelleen jotain on tallessa ja setämäisenä hahmona jahtaa itseäni hieman nuorempia neitejä.
Se on aina hyvä hieman esittäytyä ja kohteliastakin. Pistäkääs muutkin vaki"panot" palstalla hieman infoja!!!
Se on Uncle Dirty tässä. Olen sellainen vanha likainen setä. Kokemusta sinkkuilusta ja parisuhteesta, varsinkin poikkilaitosta ja "kättelystä". Iästä huolimatta edelleen jotain on tallessa ja setämäisenä hahmona jahtaa itseäni hieman nuorempia neitejä.
Se on aina hyvä hieman esittäytyä ja kohteliastakin. Pistäkääs muutkin vaki"panot" palstalla hieman infoja!!!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Olet dirty vasta kun alat jahdata poikia ja lihasäilykkeitä. Meitä tyttöjä ahdistelee niin paljon porukkaa että tarvitaan jonotusjärjestelmä. *ota numero niin pääset puristamaan*. Mun perseeseen vois työntää vaikka kumisaappaan eikä tuntuis missään.
Kadonnut musta Nokian kumisaapas. Koko 10. Vasemman jalan. Varressa punaista maalia ja sisällä jotain töhnää. Löytöpalkkio.
Yht. otot. ent. talk. pet. shop. boys.
*ottaa jonotusfläbärin*
Mä en kyllä ole sellaista sorttia, että kävisin kinkkuihin kiinni, ennen kuin muodollisen luvan saa. Ellei nyt ihan älyttömän hyvät pyöri pidempään edessä. =)
Kiva kuulla susta, tosin toi kakkososasto kumisaappaineen ei mua erityisemmin viehätä.
Oletko se sama namusetä, johon tutustuin kaheksankytluvun puolivälissä?
että käytätkö vaaleansinisiä Aholaidan alushousuja?
kysymykset, että 1) mikä tekee miehestä sedän - sisarusten lapsetko - ja 2) minkä ikäisenä setä on vanha?
Terveisin alati tiedonjanoinen Kaisa-Lotta
1) ei sukulaisuussuhteet, puhdas kokemuksen mukanaan tuoma halveksinta hypeä kohtaan ja penseä suhtautuminen kaikkea pikkupoika-valmis-iskuläppä -osastoa kohtaan.
2) Sedän fyysinen ikä ei pelkästään sellaisenaan tuo titteliä "setä". Setä liitetään hieman härskiin, kokeneempaan uroksekseen.
Minusta sedät ovat noin yleisesti ottaen kilttejä, vaikkakin ärsyttävähköjä, koska heiltä jää helposti huomaamatta se, että ei-sedät tietävät yllättävän paljon. Sedillä on siis joskus tapana ryhtyä opastamaan asioissa, jotka ei-setä jo tietää, tai jo tka ei-setä ymmärtää suorastaan paremmin kuin setä. Opastamisinto on luonnollisestikin siinä mielessä ymmärrettävää, että pitäähän sedän saada kaikki ilo irti, kun hän kerran setästatuksen on onnistunut itselleen lunastamaan.
Mitäköhän yritän tällä sanoa? Varmaan vain sen, että ilmeisesti miellämme setämäisyyden eri tavoin. Ihan hyvä niin.
Yksi kysymys minulla vielä olisi - vastaa, jos jaksat: miksi haluat esittää itsesi likaisena?
kiitos palautteesta, otan mielelläni kehittämisideoita vastaan! Ideasi ja analyysisi setämäisyydestä ovat asiallisia.
Mietin asiaa ja palaan!
Tosiaan vastausta kysymykseesi. Olen likainen=dirty, juttuni, se mitä teen, se mielletään likaiseksi. Seksuaalisuuteen ylipäätään, varsinkin sen eri variaatioihin, kombinaatioihin ja tyylisuuntiin, monesti liitetään "likaisuutta". Ehkä olisikin oikein laittaa"" dirtyn oheen. Olen seksuaalisesti monipuolinen, enkä vierasta periaatteessa kuin eläimiä ja alaikäisiä. Se tehnee minusta likaisen useimpien mielissä. Otan kunnian.
sitten voisit pistää kyssärin sulkeisiin likaisen jälkeen - uncle dirty(?). Onhan lähes täysin kulttuuri- ja ideologiasidonnaista se, mikä mielletään likaiseksi. Itsehän sinä et käsittääkseni miellä toimintaasi likaiseksi. No, lainausmerkit ajanevat saman asian.
tosiaan tässä olisi pientä pohjaa jo syvällisemmille keskusteluille. Olet osunut hyvin oikeaan ja useasti. Pitäisiköhän meidän avata ihan uusi topic, jossa voisi ruotia sinkkuja ja seksuaalisuutta.
good nite!
On aina opettavaista keskutella siitä, mitä pitäisi, mitä ei saisi ja miksi näin kuvittelemme; myöskin siitä, mitä oikeasti haluaa, miksi niin haluaa ja mitä siitä seuraisi.