Kamalaa naisen ulkonäössä

Eero Kakko

Huomasin tossa yks päivä kun oli taas aikaa mietiskellä asioita, erään asian.

Huomasin että nainen saa olla hieman lihava. Huomasin ettei haittaa vaikka olisikin ihan lauta.
Persielläkään ei ole niin väliä onko hehto- vai mikromallia.

MUTTA MUTTA!!
Kamalin ulkonäköseikka mitä naisessa voi olla on huono ns. "quasimodo ryhti". Elikkäs niska menee melkein vaakatasossa tai ainakin aikas vinossa. Ja näitä yksilöitä on paljon!
Ryhdistäytykää!!! Epäkiihottavaa!! Rumaa!! Suorentukaa!!

En kyllä itsekkään ole mikään pin up mannekiini, vaan tavallinen puikulaperunan mallinen nuori mies joka hyvää vauhtia kasvaa takapuolestaan sohvaan kiinni, että älkäätten katkeroituko, Pää vaakatasossa kulkevat ihmiset. Kerroin vaan mielipiteeni tästä epäkohdasta, hyvinkin paljon kauniimman sukupuolen keskuudessa.

Ai niin. Vielä yksi juttu. Rupeiskohan joku mun vaimoksi kentietänee?

10

1779

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perperi

      Jaa, luulin että toi pää kenossa kulkeminen on pitkien miesten tavaramerkki..vaan enpä oo asiaan kiinnittänynnä huomioooooo

    • Muumimamma

      Aina minnuu jaksaa ihmetyttää nää miehet, jotka jaksaa itkeä julkisesti siitä miten ällöjä naiset on :D Eihän niitä naisia tartte kattella jos ei miellytä, voitte laajentaa repertuaaria miehiin, mutta jättäkää lapset ja eläimet rauhaan :D

      Sinä pyydät naisia suoristumaan. Ja sinäkö sitten olet täydellinen :D Hoh hoh teidän kanssanne :D

      • Eero Kakko

        Ei. En ole täydellinen enkä varsinaisesti tunne muita täydellisiä ihmisiä kuin Ollin, mutta siitä ei sen enempää. Mutta ei ole sentään minulla ryhti kuin kitukasvuisella vaivaiskoivulla.
        Tämä epäkohta vain alkoi vaivaamaan. Myöntäkää nyt hyvät ihmiset, ettei ole kaunista se että kulkee kaunis nainen niska kyyryssä. Surullinen näky on se. Toistan: Suorentukaa!!

        Ja tämä vielä ettet vain luule minua miksikään perverssiksi naisten alistajavihaajaksi, että naiset ovat ihania kaikenlaisissa muodoissaan! Ei ole parempaa kuin nainen! En edes minä tai kaakao! (se muuten kirjoitetaan yhdellä koolla siis kaakao EI kaakkao! Yksi koo, ei vaikea muistaa. Liian usein kuulee tämänkin lausuttavan väärin.)

        Ps. Niitä vaimoehdokkaita ei ole ollut ihan jonoksi asti. Voi voi. Ryhdistäytykää nyt tässäkin asiassa kauniimman sukupuolen edustajat, te luonnon pikku laululinnut.


      • Muumimamma
        Eero Kakko kirjoitti:

        Ei. En ole täydellinen enkä varsinaisesti tunne muita täydellisiä ihmisiä kuin Ollin, mutta siitä ei sen enempää. Mutta ei ole sentään minulla ryhti kuin kitukasvuisella vaivaiskoivulla.
        Tämä epäkohta vain alkoi vaivaamaan. Myöntäkää nyt hyvät ihmiset, ettei ole kaunista se että kulkee kaunis nainen niska kyyryssä. Surullinen näky on se. Toistan: Suorentukaa!!

        Ja tämä vielä ettet vain luule minua miksikään perverssiksi naisten alistajavihaajaksi, että naiset ovat ihania kaikenlaisissa muodoissaan! Ei ole parempaa kuin nainen! En edes minä tai kaakao! (se muuten kirjoitetaan yhdellä koolla siis kaakao EI kaakkao! Yksi koo, ei vaikea muistaa. Liian usein kuulee tämänkin lausuttavan väärin.)

        Ps. Niitä vaimoehdokkaita ei ole ollut ihan jonoksi asti. Voi voi. Ryhdistäytykää nyt tässäkin asiassa kauniimman sukupuolen edustajat, te luonnon pikku laululinnut.

        Heh heh, jaahas :-)

        Niskakyyryssä hiihtäminen ei imartele miehiäkään, että miksei miehetkin voisi laittaa suorentumaan? Paitsi että fyysisesti, henkisesti myös :-)

        Kaakaota varmaan usein kutsutaan kaakkaoksi, koska se sana katkeaa niin kivasti siinä koon kohdalla, on kiva pyytää kaveri vaikka kaakkaolle tai tsaikalle :-)

        Parisuhdepalstalla on vaimoja, mutta yleisesti ottaen varattuja :-) Eli vaimoa voisit metsästellä deittipalstoilta. Varmasti löydät sopivan kaakaolle, yhdellä tai kahdella koolla.


    • Mulla on

      Johtuu nimittäin siitä, että naiset ovat alkaneet käydä salilla tai punttijumpissa, eli ovat saaneet lihaksia hartiaseudulle!

      Näiden naisten kanssa ei ihan kukkakeppi liikukaan. Ja suosittelen sullekin eero vipunostoja ja pystypunnerruksia!

    • Erkki 44v

      Kamala nainen on sellainen joka meikkaa liikaa ja haisee voimakkaasti hajuvedelle ja joka käyttää verkkosukkia. Ja kamalat naiset "esittää" jotain ja selvästi yrittää tehdä vaikutusta. Kamala nainen ajattelee koko ajan ulkonäköään eikä ole koskaan siihen tyytyväinen. Feministit on kamalia. Ja ne joilla on tukka kuin Suvi-Anne Siimeksellä.

      • höm

        vaikka en itsekään sellaisista yleensä pidä.

        Huono ryhti on kyllä kauhian näköistä. Mullakin liian usein pruukaa selkä köyristymään yms kun istuskelee..


      • yömyssy

        Eli lähes kaikki naiset ovat kamalia?
        Millä tavalla feministit ovat kamalia?


      • Stern
        yömyssy kirjoitti:

        Eli lähes kaikki naiset ovat kamalia?
        Millä tavalla feministit ovat kamalia?

        ..kun he eivät käytä verkkosukkia eivätkä hajuvettä.


    • Ilona M

      Olet oikeassa Eeroseni. Huono ryhti on ruma asia, mutta useimmilla korjattavissa.

      Toinen juttu mitä itse naisena ihmettelen suomalaisissa naisissa, on nariseva ääni. Puhukaa kauniimmin.

      Mutta Eero, Eero rakkaani: Tämä ei ole senssipalsta. Tee tärskyt Etsintäkuulutuksen puolelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      68
      3076
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      25
      1940
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      272
      1537
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      99
      1515
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      258
      1167
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      26
      1068
    7. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1044
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      79
      1036
    9. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1020
    10. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      98
      1003
    Aihe