Huomasin tossa yks päivä kun oli taas aikaa mietiskellä asioita, erään asian.
Huomasin että nainen saa olla hieman lihava. Huomasin ettei haittaa vaikka olisikin ihan lauta.
Persielläkään ei ole niin väliä onko hehto- vai mikromallia.
MUTTA MUTTA!!
Kamalin ulkonäköseikka mitä naisessa voi olla on huono ns. "quasimodo ryhti". Elikkäs niska menee melkein vaakatasossa tai ainakin aikas vinossa. Ja näitä yksilöitä on paljon!
Ryhdistäytykää!!! Epäkiihottavaa!! Rumaa!! Suorentukaa!!
En kyllä itsekkään ole mikään pin up mannekiini, vaan tavallinen puikulaperunan mallinen nuori mies joka hyvää vauhtia kasvaa takapuolestaan sohvaan kiinni, että älkäätten katkeroituko, Pää vaakatasossa kulkevat ihmiset. Kerroin vaan mielipiteeni tästä epäkohdasta, hyvinkin paljon kauniimman sukupuolen keskuudessa.
Ai niin. Vielä yksi juttu. Rupeiskohan joku mun vaimoksi kentietänee?
Kamalaa naisen ulkonäössä
10
1799
Vastaukset
- perperi
Jaa, luulin että toi pää kenossa kulkeminen on pitkien miesten tavaramerkki..vaan enpä oo asiaan kiinnittänynnä huomioooooo
- Muumimamma
Aina minnuu jaksaa ihmetyttää nää miehet, jotka jaksaa itkeä julkisesti siitä miten ällöjä naiset on :D Eihän niitä naisia tartte kattella jos ei miellytä, voitte laajentaa repertuaaria miehiin, mutta jättäkää lapset ja eläimet rauhaan :D
Sinä pyydät naisia suoristumaan. Ja sinäkö sitten olet täydellinen :D Hoh hoh teidän kanssanne :D- Eero Kakko
Ei. En ole täydellinen enkä varsinaisesti tunne muita täydellisiä ihmisiä kuin Ollin, mutta siitä ei sen enempää. Mutta ei ole sentään minulla ryhti kuin kitukasvuisella vaivaiskoivulla.
Tämä epäkohta vain alkoi vaivaamaan. Myöntäkää nyt hyvät ihmiset, ettei ole kaunista se että kulkee kaunis nainen niska kyyryssä. Surullinen näky on se. Toistan: Suorentukaa!!
Ja tämä vielä ettet vain luule minua miksikään perverssiksi naisten alistajavihaajaksi, että naiset ovat ihania kaikenlaisissa muodoissaan! Ei ole parempaa kuin nainen! En edes minä tai kaakao! (se muuten kirjoitetaan yhdellä koolla siis kaakao EI kaakkao! Yksi koo, ei vaikea muistaa. Liian usein kuulee tämänkin lausuttavan väärin.)
Ps. Niitä vaimoehdokkaita ei ole ollut ihan jonoksi asti. Voi voi. Ryhdistäytykää nyt tässäkin asiassa kauniimman sukupuolen edustajat, te luonnon pikku laululinnut. - Muumimamma
Eero Kakko kirjoitti:
Ei. En ole täydellinen enkä varsinaisesti tunne muita täydellisiä ihmisiä kuin Ollin, mutta siitä ei sen enempää. Mutta ei ole sentään minulla ryhti kuin kitukasvuisella vaivaiskoivulla.
Tämä epäkohta vain alkoi vaivaamaan. Myöntäkää nyt hyvät ihmiset, ettei ole kaunista se että kulkee kaunis nainen niska kyyryssä. Surullinen näky on se. Toistan: Suorentukaa!!
Ja tämä vielä ettet vain luule minua miksikään perverssiksi naisten alistajavihaajaksi, että naiset ovat ihania kaikenlaisissa muodoissaan! Ei ole parempaa kuin nainen! En edes minä tai kaakao! (se muuten kirjoitetaan yhdellä koolla siis kaakao EI kaakkao! Yksi koo, ei vaikea muistaa. Liian usein kuulee tämänkin lausuttavan väärin.)
Ps. Niitä vaimoehdokkaita ei ole ollut ihan jonoksi asti. Voi voi. Ryhdistäytykää nyt tässäkin asiassa kauniimman sukupuolen edustajat, te luonnon pikku laululinnut.Heh heh, jaahas :-)
Niskakyyryssä hiihtäminen ei imartele miehiäkään, että miksei miehetkin voisi laittaa suorentumaan? Paitsi että fyysisesti, henkisesti myös :-)
Kaakaota varmaan usein kutsutaan kaakkaoksi, koska se sana katkeaa niin kivasti siinä koon kohdalla, on kiva pyytää kaveri vaikka kaakkaolle tai tsaikalle :-)
Parisuhdepalstalla on vaimoja, mutta yleisesti ottaen varattuja :-) Eli vaimoa voisit metsästellä deittipalstoilta. Varmasti löydät sopivan kaakaolle, yhdellä tai kahdella koolla.
- Mulla on
Johtuu nimittäin siitä, että naiset ovat alkaneet käydä salilla tai punttijumpissa, eli ovat saaneet lihaksia hartiaseudulle!
Näiden naisten kanssa ei ihan kukkakeppi liikukaan. Ja suosittelen sullekin eero vipunostoja ja pystypunnerruksia! - Erkki 44v
Kamala nainen on sellainen joka meikkaa liikaa ja haisee voimakkaasti hajuvedelle ja joka käyttää verkkosukkia. Ja kamalat naiset "esittää" jotain ja selvästi yrittää tehdä vaikutusta. Kamala nainen ajattelee koko ajan ulkonäköään eikä ole koskaan siihen tyytyväinen. Feministit on kamalia. Ja ne joilla on tukka kuin Suvi-Anne Siimeksellä.
- höm
vaikka en itsekään sellaisista yleensä pidä.
Huono ryhti on kyllä kauhian näköistä. Mullakin liian usein pruukaa selkä köyristymään yms kun istuskelee.. - yömyssy
Eli lähes kaikki naiset ovat kamalia?
Millä tavalla feministit ovat kamalia? - Stern
yömyssy kirjoitti:
Eli lähes kaikki naiset ovat kamalia?
Millä tavalla feministit ovat kamalia?..kun he eivät käytä verkkosukkia eivätkä hajuvettä.
- Ilona M
Olet oikeassa Eeroseni. Huono ryhti on ruma asia, mutta useimmilla korjattavissa.
Toinen juttu mitä itse naisena ihmettelen suomalaisissa naisissa, on nariseva ääni. Puhukaa kauniimmin.
Mutta Eero, Eero rakkaani: Tämä ei ole senssipalsta. Tee tärskyt Etsintäkuulutuksen puolelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399216Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748034Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625813William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542397Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62114Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821759Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201705Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921470Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71418Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401389