olen 175cm ja painan 71 kiloa eli painoindeksi 23,2 normaalipaino.
Harrastan taekwondoa 2-4 kertaa viikossa maanantaina-torstaina (riippuu saanko kyydin)
ja käyn viikonloppuna yhden tai kaksi kertaa lenkillä (juoksen yleensä joku 2km)
ja en syö paljon roskaruokaa, silloin kun vanhemmilla ei ole aikaa laittaa ruokaa niin käydään yleensä hesellä (ehkä kerran kuukaudessa) ja viikonloppuna juon limsaa vähäsen ja ehkä vähän jotai karkkia mut ei paljoa.
Kysymys kuuluu: onko tämä hyvä? tai siis että voiko ruokavaliota jotenkin parantaa tai liikkumista lisätä tai vähentää?
onko sopiva määrä?
1
71
Vastaukset
- jepuliss2
Kaikki riippuu että mikä on tavoitteesi! Mutta tuo näyttäisi hyvältä urheilulta. En tiedä minkälaista reeniä tuo taekwondo vaatii, mutta sinuna koittaisin lenkin pituutta pidentää. URHEILIAN PITÄÄ MUISTAA AINA SYÖDÄ TODELLA HYVIN! Paras oisi aina 2h välein (aamupala, pieni välipala, lounas, taas pientä välipalaa, päivällinen ja sitten iltapala) tai noin minäkin syön. Ja mitä herkutteluun tulee, urheilian PITÄÄ muistaa myös herkutella! EI tietenkään liikaa tai usei, mutta sinulla näyttäisi olevan tuo herkkuttelu ihan ok.
toivottavasti vastasin selkeästi kysymyksiisi! =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?971968- 881380
- 1101153
- 761047
- 1211042
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57893- 47811
- 36802
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48761- 33713