Ei voi muuta sanoa tästä pohjoisen keskuksesta. Kaikki toiminta sisäsiittoista, ihan oikein että täällä koulutusta vähennetään, määrärahoja leikataan, palvelut loppuu ja kaikki täysjärkiset yrittäjät lähtevät kyseiseltä alueelta. ETTEKÖ YMMÄRRÄ ETTEI OLE MITÄÄN FIKSUA, JOS TUNTEE NAAPURIN PATEN JA SAA SILTÄ TÖITÄ! pieni piiri pyörii, pieni piiri pyörii! en ihmettele yhtään, että rollosta lähtee kaikki opiskelitjatkin heti kun lappu on kourassa! Ihan tuttkittua tietoa..
Pajatakula.
11
263
Vastaukset
- Woodhead
Oikeassa olet ! Jos joku "vääräuskoinen" yrittää jotain , se latistetaan välittömästi. Kuka vedättää näitä asuntojen hintoja keinotekoisesti?
Täällä ratsastetaan pelkästään tuolla Lapin Yliopistolla ja Amk:lla! vuokrahinnat nousee, myytävien hinnat nousee! kuitenkaan hinnan nousu ei perustu laatuun tai kustannuksiin vaan illuusioon! Jos valtio lopettaisi nuo isot koulut, palaisi Rovaniemi muutaman moskun isännöimäksi paliskunnaksi! silti jotku pökkelöt kuvittelevat, että täällä on tapahtunut jotain oikeata kehitystä alueen suhteen!
- Boohooo
Kaunotar jäi saamatta niin nyt kiukuttaa?
Boohoo, tuo kommenttisi kertoo enemmän sinusta kuin minusta! mene ja ota se kaunotar itsellesi, jos noin mietityttää. luovutin asian suhteen, kuten tulisi sinunkin tehdä, pullossa kasvanut etelän miehen siittämä epäkiitollinen äpärä!
- 9843
Kaunottarista puheenollen ! Onhan täällä noita Thai- hieromapaikkoja. Ne kyllä toimivat ja asiakkaita riittää ,mutta kyllä niitäkin vihataan aiheettomasti.
- toistuva toimintamal
Älähän sie taas yritä luikkia pakosalle vaihtamalla keskustelun aihetta.
menkää vaan ite sinne thai-hierontaan kun ette, muuten saa! ja jos joku muu on saamassa niin se kyllä estetään keinolla millä hyvänsä. toivottavasti saksalaiset tulee uudestaan..
Hyvää vappua, rollolaiset. mullapa se on menolippu takataskussa ja teijän pitää jäähä tänne! Vois ahistaa mullakin..
- Märilyni
Yhden hengen yksisuuntainen kävelymatka Tervolaan?
Sinkkiämpäripäälle hyvä kylä. Märilyni kirjoitti:
Yhden hengen yksisuuntainen kävelymatka Tervolaan?
Sinkkiämpäripäälle hyvä kylä.EI! ku jatkan siitä tervolan ohi hymyssä suin..
No niin, rakkat kanssaveljeni! aika tullut jättää hyvästit "lapin pääkaupungille", ei tule ikävä! olen onnellinen kun pääsen pois täältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018053- 1075657
- 2795003
- 494943
- 763727
- 542940
- 642667
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222508Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292442- 422358