Jyväskyläläinen tällä hetkellä 3 henkinen metallipumppu Colorizer hakee uutta laulajaa. Edellinen h(s)olisti joutui vetäytymään sivummalle ajanpuutteen vuoksi.
Tilanne tällä hetkellä on, että ensimmäisen levyn biisipohjat ovat kaikki äänitetty, joten lauluja/laulajaa vaille ollaan. Kaikkiin biiseihin on sanat ja melodiat valmiina, mutta jos haluat heti liata kunnolla kätesi on mahdollisuus myös päästä toteuttamaan itseään. Hyvät ideat otetaan aina vastaan.
Haemme sovitus/sävellys/sanoitustaitoista ja bändille aikaansa antavaa laulajaa, jolta onnistuu niin murinat kuin puhtaat laulutkin. Iloisesti kiekuva raspikurkku olisi hyvä määritelmä. Mielellään pakolliset kansalaisvelvoitteet suorittanut eli ikä ainakin 18 ja aseen käyttö KORPOineen hallinnassa.
Biisimateriaali liikkuu niskanikamat rikkovan mättämisen, rässipaahdon ja nuotiotunnelmoinnin välimaastossa, vaihtelua siis löytyy. Laulukielenä toimii lontoon murre elikkä englanniksi vedetään.
Treenipaikka ja laulukamat on, joten paikalle ei tarvitse roudata kuin itsesi ja äänijänteesi.
Pumppu on ollut kasassa viime keväästä asti. Soittajien ikä 25 ja soittokokemusta useamman vuoden/bändin ajalta, joten mitään aloittelijoita ei olla. Homma otetaan tosissaan mutta huumori mielessä ja housut jalassa...mieltymyksistä riippuen.
Levyn ulostuksen jälkeen suuntaamme keikoille mahdollisimman pian.
Jos mielenkiintosi tai edes sairas uteliaisuus heräsi, niin tuolta löytyy pientä esimakua.
Ääniraita on äänitetty treeniksellä, ei siis parasta laatua.
http://www.youtube.com/watch?v=_cDES0v9Q-w
Yhteydenotot:
[email protected]
www.facebook.com/bandcolorizer
Colorizer etsii laulajaa!
Colorizer
0
108
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4091825- 1421350
- 1161306
- 1651303
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh281066- 111882
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.209771- 59681
- 24625
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i122610