Mitä mieltä olette ihmisestä joka seurustelee "koko ajan" ex-poikaystäviensä kanssa? Siis olen seurustellut monta kertaa samojen ihmisten kanssa ja nyt taas tekisi mieli ottaa yhteyttä yhteen exään(en tiedä lasketaanko exäksi, ei oltu varsinaisesti ollenkaan yhdessä mutta tapailimme 2viikkoa ja siitä on aikaa vajaa 5vuotta). Tiedän että hänellä on jonkinlaisia tunteita minua kohtaan, kun tapasimme kaupassa ja vaihdoimme kuulumisia. Onko ihan typerää edes mennä juttelemaan?
Vastaukset 2
- hassu olet
Mikä niissä exissä kiinnostaa?
Jos toinen on vapaa niin mikä estää. Älä kuitenkaan tunkeile. - Ei zombeille
Riski on, että sinä muutut yhdeksi näistä existä, jotka herätetään henkiin silloin tällöin ja unohdetaan taas.
Luotatko itseesi, ettet muutu zombiksi? Jos itsevarmuutta riittää, voit hyvin aloittaa seurustelun ja sanella (myönteisessä hengessä) ehdot, joilla sinä olet jutussa mukana. Aika näyttää, päättyykö tarinanne lopullisesti vai jatkuuko.
Toisaalta jos pelkäät jääväsi ikuiseksi varamieheksi, vaikka itse haluaisit aitoa suhdetta, älä koske häneen edes pitkällä tikulla. Nainen ei yleensä ole paha eikä tahallaan satuta, mutta herkän miehen pitää silti suojella itseään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261563
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2031006Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.148639Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.232536- 187499
- 31490
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut11444- 183444
- 41426
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18403