kyllä meillä rajalla asuvilla on helppoo...saamme piipahtaa ulkomailla tuon tuostaki.Käyttää eduksi kummankin maan halvimmat vaihtoehdot.Kumpihan on yleisempää:torniolaiset asiovat täällä meillä,vai et me siellä puolen.Mie ainaki itte käyn päivittän katteleen tornion tarjouksia
tornio-haaparanta
5
260
Vastaukset
- Rein0
se hapitsu on köyhien puoli ei me suomalaiset kehata pihtailla pikku tarjousten perässä
- Pohjoismaalainen
Tarjouset on yks asia mutta hienointa on minusta se että voi hakea molemmilta puolilta parhaat palat, esim. lihapullat, julmustit ja "poroleivät" ruottista ja leikkeleet, makkarat ja ruisleivät suomesta. Kelkat suomesta, autot ruottista. Ja niin edelleen.
- namnam1
ja valmiit salaatit,esim.perunasalaatti ruottista,on paljon parenpaa ku suomen...ei voi ees verrata keskenään..
- rajallaonhyväolla
Olen samaa mieltä! Meillä on monia hyviä puolia tässä rajan pinnassa asuessa. Itse en niinkään laske sitä rahassa enkä juokse tarjousten perässä vaan haen molemmilta puolilta ne asiat joista pidän ja jotka sopii minulle parhaiten. Ei aavistustakaan siitä kumpi on yleisempää - eikä se kyllä allekirjoittanutta kiinnostakkaan :D Vielä kun saisivat tuon matkakeskuksen toimimaan molemmille maille sopivaksi niin olis tosi hyvä!
- Kallis hapitsu
Eiköhän se hapitsulaisten asiointi torniossa ole ollut jo pitemmän aikaa yleisempää heikon euron takia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403087- 812944
- 1902489
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362195- 211504
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411416Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231403- 101284
- 131269
- 221251