Sä oot niin kuin veli. Liian usein tämä kuultu. Mistä tää johtuu, että niin usein näin käy ?
Pahinta mitä nainen voi sanoa on..
yksikertaliikaa
10317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Siitä, millainen veli-kuva kyseisillä naisilla on, tietenkin.
Yleensä veljeen liitetään rehdin kaverimainen olemus ja jonkinlainen neutraalius joka ei herätä suuria tunteita.
Moni nainen ei voisi kuvitellakaan elävänsä miehen kanssa, joka tuntuu vaan veljeltä. Rakastaja-ainesta tulee olla ja kybällä, jos mielii ns. kaataa naisia.
Veljeä ei pidetä p*ntavana. Jos nainen sanoo että olet kuin veli niin se ei pidä sua p*ntavana, vaan kaverityyppinä. Sä oot kuin veli, on ilmeisesti naisten mielestä kiva tapa ilmaista että kaveriksi jäät. Et ole jännä. Mukava voit olla ja "ihan kivan näköinen" koska kuka nyt rumia kavereita haluais. Mutta et herätä naisessa mitään vatsassa lepattelevia perhosia.
kaveripoika = kysyy naiselta mitä pizzantäytteitä hän haluaa
panomies = päättää pizzantäytteet naisen puolesta mielipidettä kyselemättä
Entäs esim. "sä oot huono sängyssä"?
P.S. En ole koskaan kuullut sitä, enkä haluakaan.
Entäs jos se tuli tässä?
No sulla ei ole riittävästi tietoa sanoa sitä? Etkä oikein pystyisikään.
Pahinta mitä nainen tai mies, vois sanoa o n j a u h a a menneisyyttä uudestaan ja uudestaan. Sellaisen haluaa unohtaa.
Ei ainakaan siitä, että olisit kuin veli, vaan siitä, että herätät yhtä vähän pillumehuja kuin veli. Et todellakaan ole yhtä tärkeä heille kuin veljensä, vaan yhtä mitätön seksuaalisesti.
Tiedät heistä kaiken.
http://www.youtube.com/watch?v=ELBfpg_6f1s