Ihmeellistä, ettei nykyään ole kellään oikein voimaa laittaa poikki kunnolla, vaan aina ollaan vonkaamassa sitä viimeistä kertaa. Eikö se nyt kaikille ole helpointa, kerralla poikki ja siitä uuteen suhteeseen. Itse erosin vaimostani hänen yöjuoksujen takia, tutustuin exvaimoni naapuriin ja nyt meillä on jo puolivuotias poika. Kaikki tämä siis parissa vuodessa. Eikä vanha suola janota yhtään.
Loosereitten vanhat suolat
Kesäheila69
2
266
Vastaukset
- Hienoa kuulla
Paljon onnea sinulle ja perheellesi! Menneisyyden tapahtumien ja syiden selvittäminen vie varmasti vielä voimia ja aikaa, mutta päätöksesi on niin oikea ja uusi onnesi ansaittu Rehellinen ja uskollinen anstaitsee samanlaisen puolison, pidä hänestä hyvää huolta.
- Tarinan opetus
Kannattaa hengailla ex-vaimon naapurin pihapensaissa tarkkailemassa exän yöjuoksuja. Siitä alkaa uusi rakkaus kuin elokuvissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265676
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai984876Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404834Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3952459- 1312380
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv42032- 1151975
- 2561637
- 3831397
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601243