Miten voisi mies parhaiten värjätä kulmakarvat? Minulla on tummanruskeat hiukset, mutta taasen vaaleanruskeat/ vaaleat kulmakarvat eli haluaisin saada ne tummemmaksi?? Mikä olisi paras keino?
kulmakarvojen värjäys
6
1112
Vastaukset
- bisse3
Itse olen joskus värjännyt kulmat hiusvärillä samaan aikaan kun on tukankin värjänny. Hiusväripaketeissa tosin kielletään yleensä käyttö kulmakarvojen värjäämisen, mutta itellä ei ole kyllä aiheuttanut mitään ongelmia
Hiusvari on hyva mutta sita on liian paljon tai jos osaat sekoittaa vain mini annoksen ettei tarvi koko ainetta tuhlata.
Pienella harjalla tai vanhalla hammasharjalla kun kevyesti sipaiset kulmakarvoja vaaraan suuntaan ja varot ettei ainetta joudu ihoon. Ei liian kauvaa ettei tule maalatun nakoista.
Toinen konsti on sivella hairgel niihin se vahan tummenttaa.
- itsekin kokeillut
Käytä esim Refectosilin tai dependin kulmaväri settiä, joita saa esim. cittarista tai mistä vaan isommasta marketista. Myös joku tarjoustalon delia henna cream on hyvä ja edullisempi kuin refectosil.
Paketissa on ohjeet ja värjäys on tosi helppoa, piristää ilmettä kummasti,suosittelen! - Kosmetologiinkoukuss
Ensinnäkin, jos et itse osaa, käy kosmetologilla. Jälki on noin 100 kertaa parempi ja ammattilainen voi ohentaa kulmia samalla Koska jos niihin tulee lisää väriä (tummuutta), niin ne "paksuuntuvat" ja rupeat näyttämään pandakarhulta. Ja en tietenkään tarkoita kulmien ohentamista viiruiksi, vaan pitää ne tasapainossa värin/paksuuden suhteen.
- Iles 55
Moi
Olen käynyt samalla parturilla jo useita vuosia. Hän nyppii ja värjää kulmani hiustenleikkuun ohessa. Helppoa ja edullista
- Halle
Hei
Itse sanoisin, että mulla on kosmetologin käsittelyssä tullut mielestäni aina liian tumma lopputulos, olkoonkin se itse tekijän mielestä onnistunut. Hennapohjaisella ei tule ensialkuun liian tummaa tulosta, vähän väriä kuitenkin. Olen itsekin opiskellut tuota kosmetologian alaa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1135233
- 675034
- 904104
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753600Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603178- 432781
- 152287
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️521904- 381760
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371618