Perjantaipullo mitä laatua?

Raskas työviikko tällä karppaajalla taas takana ja mieli tekisi vähän rentoutua pikku hiprakassa. Oluena Koffin liteä on muutama tölkki varattu ja konjakkiakin olis tarkoitus hieman naukata, kummassakaan ei hiilareita oikeastaan yhtään. Minkäs laisia alkomaholijuomia muut VHHlaiset käyttää ja mimmoisia määriä?
8101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olut on nestemäistä leipää. Mutta Heikkiläkin on maininnut, että kyllä mies kaljansa on ansainnut.
Kostdoctor suosi viskiä vedellä. samoin vodka on ihan ok. Minä tykkään kanadalaisesta viskistä. Nykyisin olen opetellut viinin juontia.
Mutta tässä vhh:sa on se huonopuoli, ettei viina taho oikein maistua ja jos väkisin juo vaikka hiukan, niin aamulla on sellainen kummallinen ole. Ei krapula, mutta jotain kuitenkin on vinossa.

Äänestä
  • Vhh:lla tulee kauhea krapula, eipä siinä paljoa huvita naukkailla. Vhh on tosiaan rajoittava elämäntapa

    Äänestä

  • leipää napaan kirjoitti:

    Vhh:lla tulee kauhea krapula, eipä siinä paljoa huvita naukkailla. Vhh on tosiaan rajoittava elämäntapa

    ^ Mistä sinä sen tiedät, kun et ole kokeillut?

    Minä juon kesällä saunaoluet, muuten en juurikaan. Viintä kevyesti.

    Konjakki kahvin keran juhla-aikaan. Tulee sitä joskus otettua sitten kuohuviintä tai mitä tarjotaan...

    Otan niin harvoin, että ihan sama mitä silloin juon! Mennyt maku alkoholiin.

    Äänestä

  • leipää napaan kirjoitti:

    Vhh:lla tulee kauhea krapula, eipä siinä paljoa huvita naukkailla. Vhh on tosiaan rajoittava elämäntapa

    Jos haluaa pysyä terveenä, niin joskus näin on asinlaita.
    Monet ihmiset tupakoivat ja sanovat sen lopettamisen olevan rajoittavaa, samoin viinan läträämisen kanssa.
    Joskus myös ruuan suhteen. Ei tee mieli mennä ulos syömään, koska useimmissa paikoissa ei saa kunnollista ruokaa vaan kasvis rasvoihin paistettua pskaa.
    Ystäväni totesi muutama päivä sitten ostaneensa valmiita lihapullia. Sanoi niiden maistuvan kamalilta. Aikaisemmin hän osti niitä ajoittain, yksinäinen kun on.
    Ystäväni meni vhh:le kehotuksestani diabeteksen takia. Hän ei ole tarvinnut lääkkeitä kohta kahteen vuoteen ja painoa on mennyt 20 kg, mutta on sitä vieläkin liikaa, koska hän ei malta jättä sitä kaljaa vähemmälle. Siis kysymys on terveydestä.
    Maku muuttuu vhh:n myötä. Nykyisin haluaa vain kunnollista syötävää ei mitään keinotekoista tai tehdasvalmisteisia eineksiä. Ne ovat suorastaan hirveitä

    Äänestä

Mattilan dokualoitus... Ulkonäön perusteella Mattila on Kyläsaaren King.

Äänestä

Koffin liteä kaljana siinä ei ole hiilareita oikeestaan yhtään ja makukin kohtuullisen ok.

Äänestä

Konjakissakaan ei hiilareita eikä punkussakaan juurikaan...

Äänestä

Kylmäpuristettua karpalomehua wicyä ja vodkaa aika raikasta ja maukasta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VhhHörppijä.. kirjoitti:

Raskas työviikko tällä karppaajalla taas takana ja mieli tekisi vähän rentoutua pikku hiprakassa. Oluena Koffin liteä on muutama tölkki varattu ja konjakkiakin olis tarkoitus hieman naukata, kummassakaan ei hiilareita oikeastaan yhtään. Minkäs laisia alkomaholijuomia muut VHHlaiset käyttää ja mimmoisia määriä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu