Aika tylsiä nää viikonloput kun on sinkkuna. Ei ole oikein tekemistä eikä oikein jaksa mitään. Sitä tuntee ittensä arvottomaksi kun muilla on suhteet ja niillä on hauskaa. Ei mua ikinä pyydetä minnekkään kun en jaksa käydä baareissa kännäämässä eikä muutenkaan ole kavereita pahemmin. Ne muutamat kaverit sit juovat koko viikonlopun eikä niitä jaksa kattella kun en jaksa itse juopotellla.
Sinkku viikonloput
apina mies
5106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Alahan opetella se ryyppääminen. Muutenhan tota ongelmaa ei voi korjata.
Ei tarvi opetella juomaa jos ei haluu!!!!Baareissa ei tarvi juosta jos ei haluu!!!Vaihtoehto on siis istua kotona kun toiset hankkii päänsä kipeeksi.Ei muuten haittaa minua vaikka yksin saankin olla,,,vaikka se ei ookkaa kivaa...Nää viikonloput on joskus aika helvetinmoiset mut oma valinta.
Hauskaa? Voin nytkin kuvitella miten perheellinen kaveri repii tukkaa päästänsä hermo kireällä parin vonkuvan kersan kanssa akan mäkättäessä vieressä, eikä omille harrastuksille jää aikaa kuin korkeintaan pari tuntia iltamyöhällä (ja silloinkin pitää olla hiljaa).
Tylsä ihminen valittaa aina ettei ole tekemistä. Aktiivinen kehittää ihan itse sitä tekemistä. Lopeta se valitus ja ala tekemään jotain.
Käveleminen on terveellistä. Lähe kävelemään ja tuu takas sunnuntaina. Tekee hyvää kun liikkuu.