haluaisin laulajan ja noi muut bändin jäsenet
jotka olisivat Nokialta tai Tampereelta?
Olen ite 14v. ja soitan itte urkui!
olisi kiva jos tykkäisit näistä, mut ei oo pakko esim. Avril Lavigne, Tiktak, Gimmel, Hanna Pakarinen, Antti Tuisku, Irina, Shakira ja Britney Spears;)
ei ole omii biisei oli ois kiva jos jollain olis
noiden bändien nuotteja;o)
aikaa on vastata 29.8.-31.9
ja ne jotka on ton ajan aikana vastannut ovat päässeet bändiin;)
Laulaja, basisti , kitta ja rummut
6
455
Vastaukset
- jaa
luuletko et kukkaan halu tulla johonkin urku bändiin oot vähän hölmö
- Jep
täysin totta...tossa oo mitään järkee...
- nina
mä oisin kyllä valmiina tulemaan mukaan, mut siinä on pari huonoo puolta.. 1. mä asun turussa 2. mä oon 17 eli liian vanha varmasti "teidän" bändiin.. Oisin ollu vaikkapa se laulaja.. oon ite soittanu monta vuotta urkui ja kitaraa, laulutunneilla oon ollu pienestä asti ja esiintynyt monissa paikoissa!
- fearless_89
et ole liian vanha!
mut toi Turku on kaukan täältä!
Mist musast diggaat?
ja voisitko alkaa mailaileen ?;;OO)))
Olen ittekkin kohta 15v.
- carbalo
muuten toi kuulostaa ihan hyvältä,mut sit tulee yks onkelma. mä en haluis alkaa soittelee mitään gimmelii,shakiraa ym. pari noist saattais viä mennäkki mut eiks kannattais tehä omaa juttuu eikä ruveta ns. coverbändiks? ai niin..mä soittelen rumpui,mut kyl laulaminenki sujuu.
- fearless_89
no ei ihan coveribändii, vaan niin kun 2-5 biisii ja loput jonkun omia!
olen koittanut sanoittaa jotain mut niistä on tullut surkeita!
olen soittanut pianoo , kitaraa ja rumpuja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637