Kyllä minä mielummin olisin jonkun ihanan naisen kanssa koko kesän ja vaikka pidempääkin. On sen vaan tylsää viettää kesä yksin ja katella mun muilla on oma rakas.
Sinkku kesä
onneton mies
22294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Painu helvettiin huora.
höh:(
Elä niiden muiden ihmisten parisuhteiden kautta.
Yksinäisten miesten suuria ongelmia on, että itsesääli on naismainen ominaisuus ja antaa ulkopuolisillekin hompahtavan vaikutelman.
Heteromiehen pitää siis jo nuorena karaista luontoaan, ettei vaivu itsesääliin edes yksinäisenä. Aito heteromies valitseekin yksinäisyydessä mieluummin oman tiensä tyyliin mgtow kuin nyyhkyttää sikiöasennossa omaa yksinäisyyttään nukkea halaten.
Minäkin voisin viettää kesäni mukavasti jonkun miehen kainalossa niin sanotusti. Ja paljon pidempäänkin. Mutta ei nähtävästi auta kuin haaveilla...
Miksi kaikilla muilla on joku rakas mutta minulla ei? Painukaa helvettiin saatanan huorat helvetin saatanan helvetin helvetin helvetti!
Mä mieluiten viettäisin kesäni jonkun kivan miehen seurassa, pidempäänkin kuin kesän ajan. Mutta no, haaveilla saa aina. Ei tällä naamalla ketään sa, ei edes kesäromanssii....
Tässäkin ketjussa on jo pari ilmoittanut kaipaavansa seuraa. Sopikaa treffit ja katsokaa, josko saisitte seuraa toisistanne kesäksi ja vaikka pidemmäksikin aikaa :)
Niin en kyllä ymmärrä miksi seuraa vailla olevat miehet ja naiset ei voi sopia treffejä keskenään ja edes katsoa tuleeko jutusta mitään. Ainakin siinä tapauksessa vois edes yrittää jos välimatka ei ole kovin pitkä. Vai onko kaikki muutkin seuraa vailla olevat muka yhtä arkoja kuin minä?
Siksi kun naisillla on naamaraja eivätkä halua sopia treffejä rumilusten kanssa.
Mistä ne naiset sitä voi tietää minkänäköinen mies on kyseessä ennenkuin on kuvia vaihdettua tai käyty treffeillä? Olettaako naiset automaattisesti kaikkien miesten olevan rumia?
Eihän tässä voi kesästä nauttia kun joutuu yksin sen viettämään.
''Eihän tässä voi kesästä nauttia kun joutuu yksin sen viettämään. ''
Tee asialle jotain! Ei itsesäälissä rypevä hiirulaismies ole erityisen haluttu naisten keskuudessa. Itsetunto kuntoon ja sitten kumppania etsimään. Pelkkä jyystöseura on aivan toisarvoinen asia. En kannata semmoista.
En minä voi tehdä mitään. En voi väkisin jonkun seuraan mennä. Tässä jo vuosin aikana olen nähnyt ja huomannut että mun seura ei kelpaa. Tässä ei ole mistään huonosta itsetunnosa kysymys.
Niin ja jos oliskin huonosta itsetunnosta kysymys kuten minulla niin olis kiva tietää miten sen saa korjattua? Sellaista ihmekeinoa tai oikein mitään muutakaan keinoa siihen ei ole löytynyt.
Hyvä alku. Olet selvittämässä mitä haluaisit ja sitten voisit miettiä miten siihen tavoitteeseen päästään?
toive-suunnitelma-toteutus
Minäkin olen kyllä aina tiennyt mitä haluan mutta ei se selvästikkään riitä alkuunkaan kun en saa toteutettua unelmiani. Siinähän tämä koko elämä taitaa lipua ohi murehtiessa sitä ettei kykene tekemään asioille mitään.
Eikä kenenkään kannata tulla sanomaan mulle että tee asioille jotain! Minulla on niin monta todella vaikeaa ongelmaa että niitä selittäessä/selvitellessä menis ainakin puoli elämää.
Minä aion matkustaa kesällä euroopan halki. Yksin lähen matkaan ja meen saksaan, Itävältaan, ranskaan, italiaan, espanjaan, tanskaan, ruotsiin ja sieltä kotiin. En tiedä kauanko olen matkalla mut eipä ketään kiinnosta eikä ketään jää ikävöimään. Voin vaikka kuolla matkalla joten surijoita ei ole. Saavat haudata mut jonnekkin auschwitziin sitten jos jään junan alle tai jotain.
Noin minäkin voisin tehdä jos olisin rohkeampi.
Sillon kun mulla oli yksinäinen kesä, eniten koville otti parit jotka istuskeli torilla tai rannassa käsi kädessä ja söi jäätelöä. Enkä edes pidä jäätelöstä! Mut oisin jonkun kanssa halunnut jonottaa kioskille ja kerran kesässä voinu syödä jäätelöä. Yksin on ihan perseestä jonotella jossain kesäihmisten seassa.
Eipä tuo mitään. Minua harmittaa eniten se kun en saa koskaan seksiä. En kaipaa mitään parisuhdetta.
Seksiä saa kun maksaa 100-200 euroa tunti maksulliselle naiselle. Ei se sen kummempaa ole kuin vaki kummanin kanssa oleminen tai yhen yön juttu jonkun baari tytön kanssa