Ihmetyttää, kun paperimiehet, joukossa jopa entisiä pelaajia, vetävät ilojuomaa suoraan pullonsuusta katsomossa ja tupakkaa poltellaan "savuttomissa" katsomoissa. Järjestysmies seisoo istumakatsomon edessä, että ehkä ylimmät rivit näkevät hänen ylitseen kentän tapahtumat. Toinen järjestysmies paimentaa omaa penskaansa - lastenhoitopaikka? Tärkeämpää tuntuu olevan pelin seuraaminen kuin mitä esim. katsomossa tapahtuu.
PS Kemin matsit
jaliksesta nauttiva
9262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tupakka ja paperi on vaarallinen yhdistelmä. Koko mies voi syttyä palamaan.
Paljonko peli päättyi, vai mitä olit katsomassa?
Paljonko on paljon?
Kyllä olen jaliksesta nauttivan kanssa samaa mieltä,että tuon ikäiset herrat jalkapallopelissä vetävät naulakon nurin,siellä on lapsia perheitä kyllä on hirveetä ja lisäksi Stora-Enson mies sammui selälleen märkään sepelikköön.Järkkäreillekin miinusta meni kauan aikaa ennenkuin tämä herra saatiin poistettua alueelta.
Ihmettelinkin että on kemiläinen kovin britin näköinen, mutta sehän olikin britti.
http://www.kemi.fi/pskemi/
Billy Ions
Sitähän ei kemiläistä potkupalloa selevinpäin viitti katella, ne joita se häirittee menkää kirkkoon siellä ei juoda ko viiniä sillä ei saa itteä pelinkattelukuntoon.
Ei kyllä mitään muutakaan potku/jatkapalloa selvinpäin kattele on sen verta puiseva laji.
mene kattomaan moottoriurheilua. älykästä hommaa.
Samaa peräkkäin jonossa ajelua näkee vaikka kun menet moottoritien sillalle katselemaan ja aivan yhtä vähän kiinnostavaa.