Yksinkertainen kysymys; mistä nainen ? Missä voi törmätä teihin tavallisiin n. 22-27 vuotiaisiin sitoutumiskykyisiin naisiin joilla elämä tasapainossa ? Siis sopivasti työtä, opiskelua, harrastuksia, baaria jne.
Nettiä olen kokeillut, mutta oon huomannut, että kyllä ulkoisen olemuksen, luonteen, tyylin, käyttäytymisen ym. pitää osua myös yksiin. Ja netin kautta noita seikkoja ei saa selville. Eli täyttä hakuammuntaa mun mielestä koko juttu. Sokkotreffeille mennään tarkistamaan käykö noi jutut yksiin, mutta jos treffeille mentäisi niin, että olisi jo kerran nähnyt/tutustunut aiemmin niin ois ihan eri lähtökohdat.
Baarissa myös meno aika pinnallista ja vaikea siellä on luoda seurustelusuhteita.
Eli missä teihin naisiin voisi törmätä? Mihin kannattaisi liittyä? Pelästyttekö jos kaupassa tulee juttelemaan ? Kertokaaa =).
mistä nainen?
6
1054
Vastaukset
- Taisku
Mä ainaki oisin onnesta mykkyrällä, jos joku persoonallinen hauska kundi tulis kaupassa jutteleen. Baareissa ei jaksa, koska siellä saa peräänsä pelkkiä yhen yön vonkaajia. Nettijuttuihin olen pettyny tooosi monta kertaa, koska miehet on valehdellu olevansa atleettisia ja komeita ja ties mitä ja todellisuudessa vastassa onkin ollu täysiä kammotuksia! Pitäis kai mennä johki "näin löydät oman prinssisi-kurssille"...
- Hannibal
Rupea kasvattamaan kissoja sit varmasti tärppää.
- Tiinuska
Olis aivan upeeta jos jätkä tulis ihan arkena just vaikka kaupassa juttelemaan.Se vaan,että minä menisin varmaan aika hämilleni,varsinkin sen sattuessa ihan odottamatta!Ettei kannata hämmästyä jos nainen menee hiljaiseksi.Nyt vaan rohkeesti ottaan kontaktia jos silmäpeliä on!Olen itse harkinnut samaa,arkena vaan rohkeesti jutteleen,ku baarit on baareja.Ja voihan olla,että pääse arkena jotenkin vähän edes pari sanaa vaihtaa ja sitten törmää paarissa, niin sitte voi olla juttu jo luontevampaa ja rohkeampaa ilman ujostelua.
- nainen 25v
Mä olisin tosi otettu jos joku mukavan ja normaalin oloinen nuori mies tulisi juttelemaan kaupassa! Sehän olisi ihan mahtavaa... ajatella nyt että joku kiinnostuisi minusta kun olen jossain arkitamineissa enkä mitenkään erityisen viehättävänä. Se olisi kohteliaisuus parhaasta päästä :) Joskus on ollut silmäpeliä kaupassa mutta kukaan näistä miehistä ei ole vienyt sitä sen pidemmälle. Sääli. Voi olla minullakin että menisin tosi sanattomaksi jos joku tulisi juttelemaan mutta ei sitä pitäisi tulkita torjuvaksi eleeksi :) Jenkeissä kuulemma järjestetäänkin ihan sinkkujen "marketti-iltamia" siksi että kauppa on neutraali paikka tutustua.
- m24
Olen itsekin miettinyt samaa asiaa. Minulla kun on sellainen elämä, että ei ole paljon muuta kuin tämä työ ja opiskelu sekä harrastukset. Kavereita ei ole hirveästi, eikä sitä kautta tahdo tulla uusia tuttavuuksia. Ei auta muu kuin välttää kotiin lukkiutumista, liikkua ihmisten ilmoilla ja pitää silmänsä auki. Olenkin miettinyt, kuinka hienoa olisi jos voisi lähestyä tyttöjä kaupoissa, junissa ja muissa normaaleissa paikoissa. Siellä missä ihmiset liikkuvat. Ja kesällä on vielä kaikki puistot ja muut paikat jonne voi mennä aikaa kuluttamaan.
Mutta noissa paikoissa naisia saa lähestyä vain jos on humalassa, pervo tai namusetä, tai kaikkia yhtä aikaa. Aika harvassa ovat ne tilanteet joissa tuntemattomalle naiselle on hyväksyttävää mennä puhumaan.
On toinenkin ongelma, nimittäin se että kaupassa ei tiedä kuka on sinkku ja kuka varattu. Eikä tiedä mitä sanoa. Tuolla lailla tekee itsestään pellen hyvin nopeasti. Mutta jos en pelkäisi nöyryytyksiä, niin toimisin juuri näin.
Voisin todeta että naista on vaikea lähestyä, ainakin Suomessa.
- jii
oman kultani löysin tanssilavalta. siellä saa mennä tutustumaan tanssin varjolla vieraisiin ihmisiin ja jutella ja tutustua kaikessa rauhassa. moni kaverikin on tavannu tyttö- tai poikaystävänsä tansseissa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi494143Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal663803- 703328
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963230Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no942227- 352138
- 241999
- 361989
- 381969
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231874