Ystäväni suositteli tätä yhdistelmää salitreenin/ulkotreenin jälkeen palauttavana, ja proteiinilisänä. Mikä tuon malto6:n osa on? Mitä se auttaa tai tekee? Riittäiskö pelkkä hera 80 vai miks tuo malto pitää olla? Ei ollut ainakaan hinnalla raiskattu tuo pakkaus jota kävin katselemassa kaupassa. Vielä jätin hyllylle. Olen nyt ottanut pelkkää heraa sen 1 dl kolmeen ja puoleen dl:ään vettä.
Malto6 + Hera 80
11
681
Vastaukset
- gejhftrf
Malto on puhdasta hiilaria, käytetään lihasten glykogeenivarastojen täyttämiseen reenin jälkee.
- Jenkkas
Eli jos haluan pudottaa rasvaprossaa, niin maltoa ei kannata ottaa?
- Herra Kuikeloinen
Ei kannata käyttää jos haluaa rasvoja pois, pelkkä hera riittää. Itse en käytä maltoa enää myöskään silloin kun nostan painoani.
Oma setti on tällainen sekä painoa tiputtaessa että nostaessa: ennen salitreeniä heraa n.30g ja ja beta-alaniinia 3g. Treenin jälkeen heraa n.30g ja kreatiinia 5g.
Muuten kunnollista itsetehtyä ruokaa ja d-vitamiinia. Paino vaihtelee 90kg molemmin puolin. - fdvxcvcxfdsfdsfs
Kyllä energiavarastot kannattaa mielestäni täyttää treenin jälkeen, vaikka painoa pudottaisikin. Hillitymmin kannattaa kuitenkin ottaa maltoa jos tavoitteena on pudottaa painoa. Hiilaria vähemmän sitten muilla aterioilla, mutta ei ennen ja jälkeen treenin.
- Herra Kuikeloinen
fdvxcvcxfdsfdsfs kirjoitti:
Kyllä energiavarastot kannattaa mielestäni täyttää treenin jälkeen, vaikka painoa pudottaisikin. Hillitymmin kannattaa kuitenkin ottaa maltoa jos tavoitteena on pudottaa painoa. Hiilaria vähemmän sitten muilla aterioilla, mutta ei ennen ja jälkeen treenin.
Niin tai sitten syö ruokaa enemmän ja jättää malton pois. Painoa pudottaessa on yleensä pieni nälkä niin kiinteä ruoka on silloin parempi.
Jos treenaa vain kerran päivässä niin energiavarastot ehtii täyttymään normaali ruuallakin, jos useammin, sitten voi olla maltosta apua.
- MutantMass
Kunnon hiilaritankkaus tuo virtaa ja jaksamista salille. Nousee isompia romuja.
Nyt on kohta n. 8kg mutant mass säkki vedetty naamariin suositetulla päiväannoksella 260g (1060kcal). Paino on noussut n. 5kg ja tulosta on tullut mm.
: penkki 70-> 90kg
: mave 120 ->135kg
: syväkyykky 80 -> 90kg
muut pienemmät liikkeet siinä sivussa myöskin saaneet osuutensa kehityksestä.
Joten suosittelen ainakin "bulkilla" hiilaritankkausta esim. Maltolla tai valmiilla massa/gaineri -jauholla. Normi ruoka ois paras vaihtoehto, mutta iteselle sopi gaineri useista eri syistä johtuen paremmin kuin liika syöminen.
Kun "bulkki" on ohi n. 1kk päästä, otan palkkarina pelkästään heraproteiinia. Vireyden, jaksamisen ja boostin saa pwo:illa :P ei tarvi ylenpalttista hiilaritankkausta. Ruasta saa kyllä ihan tarpeeks.
Suosittelen Mutant Mass -kuuria kaikille niille jotka haluaa tuloksia. Itsellä hiukan jumitti esim. penkki, joten mutant massi toi kivan motivaatiopiikin.
Toimii kuin Ambomaan kyläshamaanin kivilinko!!- Jauhopäät
Eipä ole sinua auttanut jätejauhosi mitenkään. Tuloksesi ovat naurettavia. Tuollaiset nostaa jokainen, vaikka ei olisi koskaan käynyt kuntosalilla.
Ei ne tulokset jauheilla kasva, vaan treenillä. - perttulivaan
Et saa itsekkään noita tuloksia salilla, joten turhaa uhoat.
Juo lisää kiljua ja imppaa niin tunnet edes saavuttavasi elämässä jotakin, luuseri.
- löytyyhyviäjuttuja
Google: huonolaatuinen lisäravinne
- rahantuhlausta
Proteiinijauhot on prerus saliharkoittelussa aivan turhaa, palustusjuoman voi ottaa.
Single Malt Whiskyä ja heran juotan meijän vasikoellen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1407805Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1007300Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317192Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t216728Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736361Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv235983Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1125712Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?475478Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht25466Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa835368