Malto6 + Hera 80

Jenkkas

Ystäväni suositteli tätä yhdistelmää salitreenin/ulkotreenin jälkeen palauttavana, ja proteiinilisänä. Mikä tuon malto6:n osa on? Mitä se auttaa tai tekee? Riittäiskö pelkkä hera 80 vai miks tuo malto pitää olla? Ei ollut ainakaan hinnalla raiskattu tuo pakkaus jota kävin katselemassa kaupassa. Vielä jätin hyllylle. Olen nyt ottanut pelkkää heraa sen 1 dl kolmeen ja puoleen dl:ään vettä.

11

736

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gejhftrf

      Malto on puhdasta hiilaria, käytetään lihasten glykogeenivarastojen täyttämiseen reenin jälkee.

    • Jenkkas

      Eli jos haluan pudottaa rasvaprossaa, niin maltoa ei kannata ottaa?

      • Herra Kuikeloinen

        Ei kannata käyttää jos haluaa rasvoja pois, pelkkä hera riittää. Itse en käytä maltoa enää myöskään silloin kun nostan painoani.

        Oma setti on tällainen sekä painoa tiputtaessa että nostaessa: ennen salitreeniä heraa n.30g ja ja beta-alaniinia 3g. Treenin jälkeen heraa n.30g ja kreatiinia 5g.
        Muuten kunnollista itsetehtyä ruokaa ja d-vitamiinia. Paino vaihtelee 90kg molemmin puolin.


      • fdvxcvcxfdsfdsfs

        Kyllä energiavarastot kannattaa mielestäni täyttää treenin jälkeen, vaikka painoa pudottaisikin. Hillitymmin kannattaa kuitenkin ottaa maltoa jos tavoitteena on pudottaa painoa. Hiilaria vähemmän sitten muilla aterioilla, mutta ei ennen ja jälkeen treenin.


      • Herra Kuikeloinen
        fdvxcvcxfdsfdsfs kirjoitti:

        Kyllä energiavarastot kannattaa mielestäni täyttää treenin jälkeen, vaikka painoa pudottaisikin. Hillitymmin kannattaa kuitenkin ottaa maltoa jos tavoitteena on pudottaa painoa. Hiilaria vähemmän sitten muilla aterioilla, mutta ei ennen ja jälkeen treenin.

        Niin tai sitten syö ruokaa enemmän ja jättää malton pois. Painoa pudottaessa on yleensä pieni nälkä niin kiinteä ruoka on silloin parempi.

        Jos treenaa vain kerran päivässä niin energiavarastot ehtii täyttymään normaali ruuallakin, jos useammin, sitten voi olla maltosta apua.


    • MutantMass

      Kunnon hiilaritankkaus tuo virtaa ja jaksamista salille. Nousee isompia romuja.

      Nyt on kohta n. 8kg mutant mass säkki vedetty naamariin suositetulla päiväannoksella 260g (1060kcal). Paino on noussut n. 5kg ja tulosta on tullut mm.
      : penkki 70-> 90kg
      : mave 120 ->135kg
      : syväkyykky 80 -> 90kg
      muut pienemmät liikkeet siinä sivussa myöskin saaneet osuutensa kehityksestä.

      Joten suosittelen ainakin "bulkilla" hiilaritankkausta esim. Maltolla tai valmiilla massa/gaineri -jauholla. Normi ruoka ois paras vaihtoehto, mutta iteselle sopi gaineri useista eri syistä johtuen paremmin kuin liika syöminen.

      Kun "bulkki" on ohi n. 1kk päästä, otan palkkarina pelkästään heraproteiinia. Vireyden, jaksamisen ja boostin saa pwo:illa :P ei tarvi ylenpalttista hiilaritankkausta. Ruasta saa kyllä ihan tarpeeks.

      Suosittelen Mutant Mass -kuuria kaikille niille jotka haluaa tuloksia. Itsellä hiukan jumitti esim. penkki, joten mutant massi toi kivan motivaatiopiikin.

      Toimii kuin Ambomaan kyläshamaanin kivilinko!!

      • Jauhopäät

        Eipä ole sinua auttanut jätejauhosi mitenkään. Tuloksesi ovat naurettavia. Tuollaiset nostaa jokainen, vaikka ei olisi koskaan käynyt kuntosalilla.
        Ei ne tulokset jauheilla kasva, vaan treenillä.


      • perttulivaan

        Et saa itsekkään noita tuloksia salilla, joten turhaa uhoat.
        Juo lisää kiljua ja imppaa niin tunnet edes saavuttavasi elämässä jotakin, luuseri.


    • löytyyhyviäjuttuja

      Google: huonolaatuinen lisäravinne

    • rahantuhlausta

      Proteiinijauhot on prerus saliharkoittelussa aivan turhaa, palustusjuoman voi ottaa.

    • Single Malt Whiskyä ja heran juotan meijän vasikoellen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1825
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1190
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      460
      1169
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1053
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      831
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      776
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      691
    Aihe